88-latka na skraju wyziębienia leżała bez butów na lodowatej ziemi. Uratowali ją policjanci

Dodane przez ESK24.net

Dociekliwość i profesjonalizm skierniewickich policjantów z ogniwa wywiadowczego pozwoliły na uratowanie 88-letniej kobiety przed wychłodzeniem. Funkcjonariusze odnaleźli zdezorientowaną i wyziębioną kobietę w ciągu 30 minut - jeszcze zanim zostało przyjęte zawiadomienie o jej zaginięciu.


Dzisiaj (14 stycznia) kilkanaście minut po godzinie 6:00 skierniewicka policja została poinformowana o zaginięciu starszej kobiety. Zaniepokojona rodzina od kilku godzin bezskutecznie poszukiwała 88-letniej mieszkanki Chlebowa (gm. Lipce Reymontowskie).


- Interweniujący policjanci ogniwa wywiadowczego rozpoczęli od ustalenia z rodziną miejsc, które znane były kobiecie, mającej problemy zdrowotne i problemy z pamięcią. Wspólnie z członkami rodziny funkcjonariusze wyruszyli na poszukiwania. Sprawdzili dokładnie budynki w miejscu zamieszkania 88-latki, następnie wszystkie inne miejsca, gdzie mogła się znajdować. Sytuację utrudniał zmrok, policjanci część okolicy sprawdzali na pieszo - „krok po kroku" - relacjonują przedstawiciele KMP w Skierniewicach.

O godzinie 7:10 około 300 metrów od miejsca zamieszkania kobiety, poszukujący zauważyli przy ogrodzeniu sadu czarną kurtkę. Gdy się zbliżyli, okazało się, że była to zaginiona 88-latka.


- Kobieta była zdezorientowana i mocno wyziębiona, w kurtce i bez butów leżała na lodowatej ziemi, nie mogąc się podnieść - dodają mundurowi.


Policjanci udzielili jej pomocy. Poprosili także okolicznych mieszkańców o pomoc, którzy natychmiast udostępnili okrycia oraz ciepłą herbatę. Po przyjeździe karetki, kobieta w obecności rodziny została przekazana w ręce służb medycznych. Wstępne ustalenia wskazują, że 88-latka była na skraju wyziębienia - temperatura jej ciała wynosiła 30 stopni Celsjusza.

Zobacz także

[WIDEO] Za nami XVII Kolędowanie „Z kolę…

Kraksa w Łasiecznikach, osobówka rozbiła…

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

[ZDJĘCIA] Szkolne mistrzostwa w pływaniu…

Mieszkaniec powiatu skierniewickiego poj…

[Aktualizacja] Wypadek na skrzyżowaniu P…

Miejsca postojowe, nowe ogrodzenie i pla…

Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i O…

Szokujące sceny w gminie Maków! Wtargnęl…

Wkrótce Modernizacja Stacji Trafo Oczysz…

Wypadek w Żelaznej. Dachował samochód, j…

Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniew…

Mieszkaniec Skierniewic okradł drogerię …

Uwaga kierowcy! Zmiany w ul. Mireckiego!

[ZDJĘCIA] W Skierniewicach pamiętano o B…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Małego Prze…

Lubisz biegać? Zapoznaj się ze Skierniew…