Dwa skierniewickie orliki z nowym systemem funkcjonowania

Nowy sposób funkcjonowania dwóch sztucznych boisk jest wdrażany w Skierniewicach. Po godzinach pracy szkoły boiskami przy ulicy Szarych Szeregów i Kilińskiego będą zarządzały kluby sportowe. Zmiana ma pozytywnie wpłynąć na możliwości treningowe klubów.


Chodzi o dwa orliki, które wybudowane zostały 10 lat temu. Zakończenie ciągłości projektu, realizowanego przez Fundację Orły Sportu, pozwoliło na wdrożenie nowych zasad korzystania z obiektów. Pomysł był odpowiedzią na coraz większe potrzeby dostępu do bazy sportowej, zgłaszane przez skierniewickie kluby. Teraz dwoma boiskami po godzinach pracy szkoły, czyli między 16.00 a 21.00 (dni powszednie) oraz przez 8 godzin w soboty i niedziele będą zarządzały dwa sportowe kluby UMKS Unia Skierniewice (orlik przy ul. Kilińskiego) oraz MLKS Widok (orlik przy ul. Szarych Szeregów). Szczegółowe zasady funkcjonowania boisk niebawem zostaną przedstawione przez poszczególne sportowe organizacje.

- Wdrażamy nowe rozwiązania, które mają pozytywnie wpłynąć na rozwój sportowych pasji. Boiskami będą zarządzały stowarzyszenia sportowe i to one bazując na swoim doświadczeniu i profesjonalizmie będą organizowały tam zajęcia. Polepszenie bazy treningowej na pewno pozytywnie wpłynie na poziom szkolenia oraz szkoleniowe możliwości. Na bieżąco będziemy przyglądali się realizacji tych założeń - tłumaczy wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski.


Jednocześnie warto przypomnieć, iż sporą inwestycję, związaną z polepszeniem bazy sportowej rozpoczął skierniewicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. 4 grudnia rozpoczęła się kompleksowa modernizacja boiska przy ulicy Tetmajera. W ramach inwestycji OSiR planuje położyć nową podbudowę boiska, nawodnienie i odpowiednio dobraną murawę. Nie zabraknie także wymiany starych bramek oraz modernizacji oświetlenia. Jak zapowiada Marek Kujawski prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji, inwestycja ma zostać zakończona w czerwcu 2020 roku, natomiast boisko trawiaste można będzie użytkować już w najbliższych tygodniach.

Zobacz także

Kraksa w Łasiecznikach, osobówka rozbiła…

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

[ZDJĘCIA] Szkolne mistrzostwa w pływaniu…

Mieszkaniec powiatu skierniewickiego poj…

[Aktualizacja] Wypadek na skrzyżowaniu P…

Miejsca postojowe, nowe ogrodzenie i pla…

Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i O…

Szokujące sceny w gminie Maków! Wtargnęl…

Wkrótce Modernizacja Stacji Trafo Oczysz…

Wypadek w Żelaznej. Dachował samochód, j…

Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniew…

Mieszkaniec Skierniewic okradł drogerię …

Uwaga kierowcy! Zmiany w ul. Mireckiego!

[ZDJĘCIA] W Skierniewicach pamiętano o B…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Małego Prze…

Lubisz biegać? Zapoznaj się ze Skierniew…

[ZDJĘCIA] Uroczysty apel w OSP Lipce Rey…