Dziewiątka najlepszą pływacką szkołą w Województwie Łódzkim

Za nami finały wojewódzkie Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w pływaniu organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Znakomicie w rywalizacji wypadli skierniewiccy pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 9, którzy wywalczyli tytuły mistrzów i wicemistrzów.

Zawody finałowe rozegrano 14 listopada na skierniewickiej pływalni Nawa. Jako pierwsze zmagania rozpoczęły sztafety na dystansie 6x50 metrów stylem dowolnym. Reprezentacja chłopców (klasy VII – VIII) prowadzona przez Anetę Sarnę, po bardzo emocjonującym wyścigu zajęła drugie miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się za to nasz żeński team pod opieką Artura Zakrzewskiego, który nie dał szans rywalkom z pozostałych szkół, sięgając po tytuł Mistrzyń Województwa Łódzkiego.

Po znakomitych startach sztafet przyszedł czas na rywalizację indywidualną na dystansach 50 metrów stylami: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym, gdzie również nasza grupa odnosiła sukcesy. Dziewczęta zostały bowiem mistrzyniami województwa, a chłopcy wicemistrzami.


Później na pływalni zachwycali już najmłodsi, czyli uczniowie klas (IV–VI), którzy wzięli przykład ze starszych kolegów. Dziewczęta wywalczyły bowiem mistrzostwo, a chłopcy wicemistrzostwo. - Przed rokiem nasze zespoły zdobyły pierwsze tytuły mistrzostw województwa w historii. W tym poprawiliśmy ten wynik. To wielki sukces dzieciaków, a także Szkoły Podstawowej nr 9 – podsumowuje nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 9 Artur Zakrzewski.


Gratulujemy znakomitych wyników!

Zobacz także

[ZDJĘCIA] W ZSP w Głuchowie odbył się Mi…

Nowy transportowy Renault trafił do skie…

Policja apeluje: Uwaga na oszustów! 36-l…

Zorganizował fikcyjną kradzież samochodu…

Red Lips gwiazdą Balu Noworocznego w Ski…

Ponad 100 ton niebezpiecznych odpadów za…

Boisko przy ul. Tetmajera odzyska dawny …

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Medale szachistów na mistrzostwach Europ…

OSP Lipce Reymontowskie będzie miała now…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

Weź udział w miejskich mikołajkach! Skie…

Sprzęt wspomagający czeka w Centrum Usłu…

Prezydent wręczył nagrody kwartalne najl…

[ZDJĘCIA] Strażacy szkoli pracowników PS…

Widok Skierniewice ze Złotym Certyfikate…

OSiR zaprasza na Sportowe Mikołajki

Społeczność szkolna chce renowacji Liceu…