Judo Kata: Gołębiewski i Bolimowski powołani do kadry narodowej seniorów

Zawodnicy MMKS Wojownik: Michał Gołębiewski i Mateusz Bolimowski znaleźli się w kadrze Polski Judo Kata Seniorów na 2020 rok.


W ostatnim czasie sporo dobrych wieści napływa od skierniewickich Wojowników. Nie tak dawno informowaliśmy o powołaniu do kadry narodowej młodzieży w judo, jakie otrzymał Mateusz Bolimowski, a już otrzymujemy wiadomość o kolejnym sukcesie. Tym razem zaproszenie do kadry Polski Seniorów otrzymał nasz mistrzowski duet judo kata – Michał Gołębiewski i Mateusz Bolimowski.− To duży sukces zawodników i klubu MMKS Wojownik Skierniewice − mówi Jerzy Gołębiewski, trener. − Przed nami dużo pracy i szansa startu w mistrzostwach Europy, może mistrzostwach świata, ale do tego jeszcze daleka droga. Póki co nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.


Patrząc na wyniki obu zawodników powołanie nie jest żadnym zaskoczeniem. Przypomnijmy, że Michał i Mateusz w grudniu 2019 roku podczas rozgrywanych w Radomiu Mistrzostwach Polski Młodzieży Judo Kata wywalczyli złoty medal. Skierniewiczanie prezentowali techniki Nage No Kata. To był pierwszy medal judoków MMKS Wojownik w rywalizacji młodzieżowców do 23 roku życia. Wcześniej wojownicy zdobyli trzy tytułu mistrzów Polski w kategoriach juniorskich.

Judo Kata nie jest konkurencją olimpijską. Ostatnio dzięki zaangażowaniu władz PZJ udało się pozyskać środki na finansowanie sportowego Judo Kata jako konkurencji nieolimpijskiej. Dzięki temu związek jest w stanie pokryć koszty udziału reprezentantów w zawodach pucharu Europy, mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata. Kata to wysoce sformalizowany rodzaj ćwiczeń stosowanych w wielu tradycyjnych sztukach i sportach walki, między innymi w judo. Są to sekwencje technik ataku i obrony, połączone z określonym poruszaniem, przyjęciem ściśle określonej pozycji i sposobu oddychania. Niektóre techniki w kata mają charakter wyłącznie symboliczny.


Zawodnikom gratulujemy i życzymy samych sukcesów w całym 2020 roku!

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…

[ZDJĘCIA] Za nami uroczysta gala z okazj…

Umowa na budowę przedszkola w Lipcach Re…

Zbliżą się konferencja "Dziecko w ś…

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd d…

Groźny wypadek w Pękoszewie, sprawca był…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Widok S…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gminy Głuchów walcz…

Ukradła portfel z pieniędzmi w skierniew…

Policja Skierniewice: Spotkanie z ucznia…