Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniewic zagrają dla Wiktora!

Dodane przez ESK24.net

Sport i pasja łączą ludzi. To zdanie idealnie opisuje postawę skierniewickich kibiców Widzewa, którzy wspólnie zbierają pieniądze na leczenie chorego Wiktora Foksa. 25 stycznia kibice zapraszają do Skierniewic na turniej pełen piłkarskich niespodzianek.


Widzewiacy kolejny raz udowadniają, że potrafią pozytywnie zaskoczyć, nie tylko na trybunach, ale i w życiu codziennym. Przed świętami odwiedzili bowiem dzieci przebywające w skierniewickim szpitalu. Zorganizowali też zbiórkę dla kombatantów. Teraz postanowili wesprzeć szesnastoletniego Wiktora Foksa, zmagającego się z chorobą nowotworową.


- W ciele syna, przy kręgosłupie lekarze znaleźli guz, nowotwór złośliwy- mięsak – opowiada Justyna, mama Wiktora. Po zdiagnozowaniu zapadła decyzja o operacji. Niestety okazało się że znajduje się on zbyt blisko tętnicy. Obecnie chłopak przechodzi chemioterapię. Bardzo ciężko ją znosi. Pojawiła się gorączka, do tego szesnastolatek jest częściowo unieruchomiony. Wciąż istnieje duże ryzyko, że guz zacznie odrastać.


- Na świecie jest wiele terapii, które są skuteczniejsze niż standardowa chemioterapia, lub pełnią rolę uzupełnienia leczenia. Taka terapia mogłaby okazać się zbawieniem dla Wiktora. W tej chwili toczy się gra o największą stawkę – jego życie! Drugiej szansy nie dostaniemy, dodatkowego czasu na walkę też nie ma dlatego tak ważna jest pomoc, o którą dzisiaj prosimy. Leczenie Wiktora będzie wiązało się z ogromnymi kosztami, dlatego już teraz potrzeba ogromnych środków na rehabilitację i dalszą terapię. Proszę, pomóż! Mój syn ma dopiero 16 lat. Całe życie przed nim – prosi rodzina.

Charytatywny Turniej z niespodziankami

W sobotę, 25 stycznia na hali sportowej nr 3 przy ul. Tetmajera 7 zaplanowany jest Turniej Dzikich Drużyn z którego dochód w całości zostanie przekazany na leczenie chłopca.


– Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Do zawodów zgłosiły się aż 24 drużyny ze Skierniewic i okolic. Każda ekipa wpłaciła wpisowe, które również trafi na konto Wiktora. Zapisy już się skończyły – informuje Radek z Widzew Łodź FC Skierniewice. – Obiecujemy, że 25 stycznia nie zabraknie atrakcji zarówno dla tych starszych, jak i młodszych fanów piłki nożnej. Na miejscu obok sportowej rywalizacji czeka cała masa atrakcji i piłkarskich fantów do wylicytowania i wygrania. Do Skierniewic zawitają także byli zawodnicy Widzewa Łódź! Będzie też fotobudka, malowanie buziek, turniej w FIFĘ i wiele innych niespodzianek! Szczegóły na bieżąco pojawiają się na stronie naszego wydarzenia - Charytatywny turniej piłki nożnej "Gramy dla Wiktora! Do zobaczenia już 25 stycznia – zapraszają organizatorzy.


Warto dodać, że Wiktorowi można pomóc już dziś! Zapraszamy na stronę zbiórki [TUTAJ].
Cały czas trwają też licytacje sportowych fantów. Na kolekcjonerów czekają m.in. koszulka z autografem Grzegorza Krychowiaka, wyjazd na wiosenny ligowy mecz Widzewa Łódź razem z ekipą redakcyjną Widzew to My, wspólny trening z pierwszą drużyną Widzewa, spotkanie i trening ze Strongmenami: Konradem Karwatem i Krzysztofem Radzikowskim oraz miejsca VIP w zawodach Pucharu Polski Strongman 2020, a także treningi personalne z Sebastianem Stępniakiem, Przemysławem Matuszewskim i piłkarskie z Rafałem Rożkiem. Jest w czym wybierać! Do dzieła!


Akcję wsparł m.in. prezydent Krzysztof Jażdżyk.


Skierniewiczanie nie raz udowadniali, że mają otwarte serca, ale i portfele i potrafią zmobilizować się w trudnych chwilach, niosąc pomoc potrzebującym. Jesteśmy pewni, że nie zawiodą i tym razem!

Zobacz także

Zbliżają się Gminne Obchody Dnia Kobiet …

Zbliża się II Wiosenne Sprzątanie Gminy …

[ZDJĘCIA] Dorośli także rywalizowali o P…

Tragiczne wieści ze szpitala. Nie żyje W…

[ZDJĘCIA] Nowy sprzęt komputerowy powędr…

[ZDJĘCIA] W Lipcach Reymontowskich odbył…

Uczeń Mechanika wyróżniony przez Prezesa…

[WIDEO] Krzysztof Bosak spotkał się z mi…

[ZDJĘCIA] Koncert gwiazd – VIII Mini Pla…

[ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu uczniów rywali…

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…