Mieszkaniec powiatu skierniewickiego chciał rzucić się pod nadjeżdżający pociąg

Dodane przez ESK24.net

Wczoraj (30 stycznia) na stacji kolejowej Łowicz Główny, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu w ostatniej chwili uratowali życie 38 – latka, który próbował rzucić się pod nadjeżdżający pociąg.


W czwartek, 30 stycznia br. o godzinie 19.56 dyżurny z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Łowiczu otrzymał informację od oficera dyżurnego KPP w Łowiczu, o przebywającej na terenie stacji Łowicz Główny osobie, która zamierza prawdopodobnie popełnić samobójstwo.


Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowany został patrol funkcjonariuszy SOK. Po przybyciu na peron 1 funkcjonariusze SOK zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał przekazanemu dyżurnemu SOK rysopisowi. W tym samym czasie na teren stacji przybyli funkcjonariusze Policji. Widząc, że do stacji zbliża się pociąg pasażerski mundurowi odciągnęli mężczyznę od krawędzi peronu.

Podczas dalszych czynności okazało się, że niedoszłym samobójcą jest 38 – letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego, który podczas rozmowy przyznał się do zamiaru popełnienia samobójstwa. Dzięki profesjonalnej i błyskawicznej reakcji służb mundurowych mężczyzna uniknął tragedii, a pasażerowie pociągów jadących na trasie Warszawa – Poznań, kilkugodzinnego oczekiwania na usunięcie skutków wypadku.


Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego mężczyzna został przekazany do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.


info: SOK

Zobacz także

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…

[ZDJĘCIA] Za nami uroczysta gala z okazj…

Umowa na budowę przedszkola w Lipcach Re…

Zbliżą się konferencja "Dziecko w ś…

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd d…

Groźny wypadek w Pękoszewie, sprawca był…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Widok S…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gminy Głuchów walcz…

Ukradła portfel z pieniędzmi w skierniew…