Mieszkaniec powiatu skierniewickiego pojechał do Rawy Mazowieckiej i niszczył samochody. Był pijany, grozi mu 5 lat więzienia

Dodane przez ESK24.net

Rawscy policjanci, dzięki reakcji świadków, zatrzymali 25 – letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego, który chwilę wcześniej uszkodził dwa samochody. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.


W czwartek, 23 stycznia około godziny 22:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu. Do zdarzenia doszło na ulicy Batorego w Rawie Mazowieckiej.


Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce i ustalili, że kierujący Skodą Fabią, 19–letni mieszkaniec powiatu rawskiego, jadąc ulicą Batorego zauważył idącego środkiem jezdni mężczyznę. Użył klaksonu i zwrócił mu uwagę. Oburzony tym faktem pieszy kopnął w drzwi, uszkadzając pojazd. Mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku.

Po chwili policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Wynikało z niego, że młody mężczyzna wyszedł na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód marki Opel Astra i uderzył w lusterko, ale nie uszkodził go. Kiedy kierujący nim 42–letni mieszkaniec Białej Rawskiej z pasażerką chcieli zwrócić uwagę, zobaczyli, jak uderza on ręką w tylną szybę Toyoty stojącej na parkingu. Widząc to poinformowali policję.


Funkcjonariusze po chwili zatrzymali sprawcę, któremu konieczne było udzielenie pierwszej pomocy. Na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny uszkodzonych samochodów, przesłuchali świadków, wykonali dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ślady. Podejrzewany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.


Za to przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…

[ZDJĘCIA] Za nami uroczysta gala z okazj…

Umowa na budowę przedszkola w Lipcach Re…

Zbliżą się konferencja "Dziecko w ś…

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd d…

Groźny wypadek w Pękoszewie, sprawca był…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Widok S…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gminy Głuchów walcz…

Ukradła portfel z pieniędzmi w skierniew…

Policja Skierniewice: Spotkanie z ucznia…