Na Widoku powstaje wyjątkowy plac zabaw. Inwestycja zostanie oddana do użytku do końca kwietnia

W Skierniewicach powstaje miejsce pełne atrakcji! Do końca kwietnia zostanie oddana do użytku kolejna z inwestycji realizowanych w ramach skierniewickiego Budżetu Obywatelskiego!


913 osób, które zagłosowało na projekt budowy placu zabaw rozwoju motorycznego zgłoszony do ubiegłorocznej edycji BO długo czekało na jego realizację.


- Wykonawca został wyłoniony dopiero w ramach trzeciego postępowania przetargowego, dlatego dopiero w tym roku przystępujemy do realizacji. - informują pracownicy Wydziału Inwestycji Kubaturowych skierniewickiego ratusza. - Całe zadanie zostanie wykonane przez firmę MJM-BUD z Pionek, za kwotę 266 750,10 zł.


Jak słyszymy w wydziale, realizacja projektu już się rozpoczęła. Firma zamówiła wszystkie elementy placu. Całość przedsięwzięcia ma zostać zrealizowana do końca kwietnia. W ramach inwestycji przy stadionie Widoku powstaje plac rozwoju motorycznego, altana z tarasem wypoczynkowym oraz piłkochwyt!

Pod hasłem plac rozwoju motorycznego kryje się mnóstwo zabawy nie tylko dla dzieci! Przy boisku pod lasem w ramach inwestycji powstanie m.in. kolejny w skierniewicach plac do streetworkout (kalisteniki), podesty do fitnessu, rozmaite równownoważnie i skoczki czy mini park linowy. Wszystko posadowione na bezpiecznej amortyzującej upadki nawierzchni. Strefa zapewni nie tylko mnóstwo zabawy, będzie też wykorzystywana do treningów przez młodych adeptów piłki nożnej z klubu Widok.


Poza miejscem do zabawy i ćwiczeń w projekcie przewidziano wybudowanie altany i tarasu wypoczynkowego. Ten obiekt pełnić będzie funkcje strefy odpoczynku dla rodziców oczekujących za zakończenie treningu piłkarskiego. Stanie się też zapleczem w czasie licznych imprez plenerowych organizowanych na tym obiekcie. Wokół tego miejsca zaplanowano ustawienie kilku ławek oraz koszy na śmieci, a wypoczywających osłaniać będzie piłkochwyt.


Postępy prac będziemy na bieżąco monitorować na naszej stronie. 

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…

[ZDJĘCIA] Za nami uroczysta gala z okazj…

Umowa na budowę przedszkola w Lipcach Re…

Zbliżą się konferencja "Dziecko w ś…

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd d…

Groźny wypadek w Pękoszewie, sprawca był…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Widok S…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gminy Głuchów walcz…

Ukradła portfel z pieniędzmi w skierniew…

Policja Skierniewice: Spotkanie z ucznia…