Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i Orkana

Dobra informacja dla mieszkańców osiedla Widok. Pod koniec maja miasto wybuduje przejście, które połączy ul. Tetmajera i Orkana.


Przypomnijmy, że pomysł na tę inwestycję zrodził się już w 2017 roku. Jej realizacja przeciągnęła się jednak w czasie. Początkowo mieszkańcy wnioskowali bowiem o budowę ścieżki rowerowej. Pomysł ten podzielił skierniewiczan, odbyły się konsultacje społeczne i kolejne spotkania z prezydentem. Ratusz przeprowadził też specjalne ankiety. Ostatecznie kierunek został zmieniony i zdecydowano się na chodnik. Dziś (23.01) po spełnieniu wszelkich formalności, związanych z dokumentacją i zmianą planu zagospodarowania, miasto oficjalnie podpisało umowę z wykonawcą.

- W czwartek podpisaliśmy umowę na realizację tej inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w maju chodnik będzie gotowy – słyszymy w wydziale dróg i komunikacji. Deptak powstanie od strony „małego ronda" na wysokości bloków przy ul. Tetmajera 2,4 i 6. Za ostatnim blokiem połączy się z ul. Orkana. Do tej pory mieszkańcy często skracali sobie przejście, chodząc wydeptaną ścieżką. Problem pojawiał się w okresie jesienno-zimowym, kiedy droga zamieniała się w błoto. Teraz sprawa znajdzie szczęśliwy koniec.


Warto dodać, że projekt nowego przejście jest niemal w całości uzgodniony z mieszkańcami tej części miasta, co cieszy prezydenta Krzysztofa Jażdżyka. – I temu właśnie służą organizowane przez nas spotkania z mieszkańcami. Chodzi o to by wypracować najlepsze możliwe rozwiązanie, satysfakcjonujące wszystkie strony. Cieszę się z kolejnego zadania i jeszcze raz zachęcam do udziału w organizowanych przez nas spotkaniach.


Inwestycja potrwa do końca maja, a za zadanie będzie odpowiedzialna firma Marbudex. Kwota inwestycji wyniesie ponad 360 tys. zł

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…

[ZDJĘCIA] Za nami uroczysta gala z okazj…

Umowa na budowę przedszkola w Lipcach Re…

Zbliżą się konferencja "Dziecko w ś…

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd d…

Groźny wypadek w Pękoszewie, sprawca był…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Widok S…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gminy Głuchów walcz…

Ukradła portfel z pieniędzmi w skierniew…

Policja Skierniewice: Spotkanie z ucznia…