Od 7 stycznia rusza przebudowa ul. Rawskiej. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia!

Największe drogowe zadanie tego roku w Skierniewicach właśnie się rozpoczyna. Mowa oczywiście o przebudowie ul. Rawskiej na odcinku od ul. Mszczonowskiej do Al. Niepodległości. Zgodnie z ustaleniami z wykonawcą od 7 stycznia mają rozpocząć się prace. W pierwszej kolejności powstanie kanalizacja deszczowa na odcinaku od ul. Mireckiego aż do Al. Niepodległości.


Prace prowadzone będą pod ruchem, jednak głębokie wykopy i konieczność użycia ciężkiego sprzętu wymusiła konieczność wprowadzenia objazdów dla autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Linie nr 1, 5 i A pojada z pominięciem przystanków Mszczonowska/Rawska oraz Mszczonowska/Pomologiczna. Dla tego drugiego wprowadzono tymczasowy przystanek obok siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Kopernika.


Tymczasem nie wyznaczono objazdów dla aut osobowych, jednak ich kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożności na ul. Rawskiej. O ile to możliwe prosimy o omijanie remontowanego fragmentu ulicy.


Przypomnijmy drogowa inwestycja obejmuje odcinek ulicy Rawskiej od ulicy Mszczonowskiej do skrzyżowania z Aleją Niepodległości. Najważniejszymi elementami modernizacji jest przebudowa skrzyżowań ulicy Rawskiej. Chodzi tu zarówno o skrzyżowanie z aleją Niepodległości i ulicą Mszczonowską, jak i te z mniejszymi ulicami: Mireckiego, Długą, Ogrodową oraz Św. Stanisława.


W ramach planowanego zadania ulica Rawska zostanie poszerzona do szerokości od 5,5-6 metrów, wykonany zostanie nowy chodnik oraz blisko 40 miejsc postojowych. Co ważne, na skrzyżowaniu Rawskiej i Niepodległości wybudowane zostanie jednopasmowe rondo z 5 wlotami, co pozwoli m.in. bezkolizyjnie wprowadzić ruch z ulicy Kilińskiego. Inwestycję dopełnią chodniki, oświetlenie, fragment ścieżki rowerowej oraz nasadzenia drzew i krzewów. Nie zabraknie także przebudowy i modernizacji infrastruktury technicznej.


Całość zadania warta jest blisko 5 milionów złotych. Pozyskane dofinansowanie pozwoli pokryć 80 procent kosztów. Inwestycja ma zostać zrealizowana do października 2020 roku.

Zobacz także

[WIDEO] Za nami XVII Kolędowanie „Z kolę…

Kraksa w Łasiecznikach, osobówka rozbiła…

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

[ZDJĘCIA] Szkolne mistrzostwa w pływaniu…

Mieszkaniec powiatu skierniewickiego poj…

[Aktualizacja] Wypadek na skrzyżowaniu P…

Miejsca postojowe, nowe ogrodzenie i pla…

Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i O…

Szokujące sceny w gminie Maków! Wtargnęl…

Wkrótce Modernizacja Stacji Trafo Oczysz…

Wypadek w Żelaznej. Dachował samochód, j…

Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniew…

Mieszkaniec Skierniewic okradł drogerię …

Uwaga kierowcy! Zmiany w ul. Mireckiego!

[ZDJĘCIA] W Skierniewicach pamiętano o B…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Małego Prze…

Lubisz biegać? Zapoznaj się ze Skierniew…