Pierwsze urodziny roweru publicznego w Skierniewicach!

Za nami pierwszy rok z rowerem publicznym w Skierniewicach. Rozwiązanie sprawdza się w naszym mieście. W tym czasie mieszkańcy wypożyczyli jednoślady blisko 16,5 tys razy!

Minął rok od uruchomienia Wojewódzkiego Roweru Publicznego. Przypomnijmy rowery które możemy wypożyczać w Skierniewicach, to element projektu unijnego obejmującego 10 samorządów łódzkiego, w ramach którego powstało 129 stacji rowerowych z rowerami do wypożyczenia. W ciągu roku mieszkańcy województwa skorzystali z floty 1002 pojazdów ponad 148,8 tys. razy!

- Codziennie rowery są wypożyczane średnio 400 razy, co pokazuje że wśród mieszkańców miast partnerskich system znalazł wielu sympatyków. - mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska operatora systemu.
A jak to wyglądało w naszym mieście? Skierniewiczanie najchętniej wypożyczają rowery w poniedziałek. Ale miejski rekord wypożyczeń przypadł w czwartek 20 czerwca, z jednośladów skorzystało tego dnia 217 osób. Rowerowe łódzkie jest pierwszym w Polsce systemem Nextbike umożliwiającym korzystanie z rowerów przez cały rok. Użytkownicy najbardziej aktywni byli w czerwcu 2019 roku – łącznie we wszystkich miastach z rowerów skorzystali ponad 30,3 tys. razy.

W Skierniewicach w tym miesiącu na rowery publiczne wsiało 2889 osób. Skierniewickim rowerzystom nie straszna była zima. Łącznie w ciągu trzech zimowych miesięcy na rowery wsiadali ponad 1,2 tys. razy. Najczęściej w Skierniewicach rowery wypożyczane są na Placu Dworcowym - 22,53%. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się stacje w Rynku (21,53%) i przy ul. Szarych Szeregów (16,07%)

Zapraszamy do korzystania z rowerów. Kliknij i poznaj system wypożyczania.

Zobacz także

Nowy transportowy Renault trafił do skie…

Policja apeluje: Uwaga na oszustów! 36-l…

Zorganizował fikcyjną kradzież samochodu…

Red Lips gwiazdą Balu Noworocznego w Ski…

Ponad 100 ton niebezpiecznych odpadów za…

Boisko przy ul. Tetmajera odzyska dawny …

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Medale szachistów na mistrzostwach Europ…

OSP Lipce Reymontowskie będzie miała now…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

Weź udział w miejskich mikołajkach! Skie…

Sprzęt wspomagający czeka w Centrum Usłu…

Prezydent wręczył nagrody kwartalne najl…

[ZDJĘCIA] Strażacy szkoli pracowników PS…

Widok Skierniewice ze Złotym Certyfikate…

OSiR zaprasza na Sportowe Mikołajki

Społeczność szkolna chce renowacji Liceu…

[ZDJĘCIA] Trwa realizacja projektu …