Policja apeluje: Uwaga na oszustów! 36-latka straciła 4 tysiące złotych

Dodane przez ESK24.net

Skierniewicka Policja ostrzega przed oszustami. Przestępcy oferują poszkodowanym sprzedaż monet zapewniając o ich dużej wartości. Jak się później okazuje pozbywają się dawno wycofanych z obiegu brytyjskich środków płatniczych. Wczorajszego popołudnia w ten sposób oszukali mieszkankę Skierniewic na kwotę 4 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności !


W czwartek, 5 grudnia do dyżurnego skierniewickiej komendy zgłosiła się mieszkanka Skierniewic i powiadomiła, że została oszukana na 4 tysiące złotych.


- W dniu 5 grudnia po wyjściu z budynku jednego z banków kobietę zaczepił starszy mężczyzna w wieku około 60 lat i nawiązał rozmowę w języku rosyjskim. Pomimo braku zrozumienia języka przez kobietę, jakim się posługiwał, starał się podtrzymywać rozmowę - relacjonują policjanci. - W trakcie tej konwersacji podszedł do nich drugi mężczyzna w wieku około 70 lat, który znał język rosyjski i zainteresował się ofertą sprzedaży monet. W trakcie rozmowy w obecności kobiety zakupił od mężczyzny monety płacąc za jedną 800 zł, po czym poszedł do pobliskiego kantoru. Po krótkiej chwili wrócił informując, że w kantorze za jedną monetę można otrzymać 1200 zł. Na dowód intratnego zakupu okazał rachunek z kantoru.

Starszy z oszustów namówił pokrzywdzoną kobietę, aby wspólnie zakupili więcej monet. Po namowie kobieta kupiła 8 monet za 4 tysiące złotych. Zaraz po sprzedaży obaj mężczyźni odeszli. 36-latka chciała upewnić się, że zrobiła dobry interes i poszła do kantoru wymiany walut. Tam okazało się, że nabyła bezwartościowe, wycofane z obiegu monety. Dopiero wtedy zrozumiała, że została oszukana.


- Monety te miały oznaczenie „One Penny". Ich wartość można określić na nie więcej niż 10 groszy za sztukę - dodają mundurowi.


Podany przykład pokazuje, że na rzekomym „dobrym interesie" można stracić wieloletnie oszczędności. Nasza naiwność, brak rozwagi i czujności są bez litości wykorzystywane przez oszustów i złodziei.

Zobacz także

Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i O…

Szokujące sceny w gminie Maków! Wtargnęl…

Wkrótce Modernizacja Stacji Trafo Oczysz…

Wypadek w Żelaznej. Dachował samochód, j…

Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniew…

Mieszkaniec Skierniewic okradł drogerię …

Uwaga kierowcy! Zmiany w ul. Mireckiego!

[ZDJĘCIA] W Skierniewicach pamiętano o B…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Małego Prze…

Lubisz biegać? Zapoznaj się ze Skierniew…

[ZDJĘCIA] Uroczysty apel w OSP Lipce Rey…

Wkrótce ważne spotkanie w Godzianowie. T…

Startują Pociągi Zimowe z Rogowa do Jeżo…

Za nami spotkanie z mieszkańcami gminy N…

Miasto odsłania szczegóły kolejnej miejs…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Trwa remont ulicy Rawskiej. Występują du…