Policja Skierniewice: Spotkanie z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie

Dodane przez ESK24.net

Skierniewickie policjantki – st. asp. Małgorzata Białkowska i mł. asp. Justyna Florczak-Mikina spotkały się  z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. Uczniowie klas mundurowych, na dwóch spotkaniach zdobywali wiedzę o zjawisku handlu ludźmi oraz o zawodzie policjanta.


Pierwsza część każdego ze spotkań dotyczyła przestępczego procederu handlu ludźmi. Uczniowie dowiedzieli się, że każdego dnia w naszym otoczeniu mogą znaleźć się ofiary handlu ludźmi, bo przestępstwo to nie jest tylko – wbrew powszechnym sądom - zmuszaniem do prostytucji czy handlem organami, ale to też żebractwo, handel dziećmi, zmuszanie do popełniania przestępstw, przymusowa praca, praktyki niewolnicze w pracach gospodarstwa domowego, wyłudzenia świadczeń socjalnych i kredytów, czy zawieranie fikcyjnych małżeństw. 


Ponadto w trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się tego, jak chronić siebie i bliskich przed staniem się ofiarą handlu ludźmi, na co uważać przy wybieraniu się na sezonowe prace zarobkowe oraz w jaki sposób i gdzie szukać pomocy w razie zaistnienia przestępstwa.

Następnie policjantki omówiły z uczniami zawód policjanta. Wskazały czym na co dzień zajmują się policjanci – nawiązując również do zwalczania przestępczego procederu handlu ludźmi – w różnych pionach policyjnych. Uczniowie dowiedzieli się także o 10 krokach, jakie należy wykonać w drodze do wstąpienia w policyjne szeregi, a także otrzymali informacyjne ulotki.


Władzom szkoły i uczestnikom spotkania dziękujemy za miłe spotkanie i aktywność. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na policyjnych ścieżkach naszej formacji!


Przypominamy, że w 2020 roku kandydaci do służby w policji będą mogli rekrutować w 6 terminach naborowych: 27 lutego 2020r., 21 kwietnia 2020r., 13 lipca 2020r., 16 września 2020r., 5 listopada 2020r., 30 grudnia 2020r. Są to terminy wstąpienia do służby po przejściu postępowania kwalifikacyjnego, powinno więc ono rozpocząć się pewien czas wcześniej przed wybranym terminem. Informacje znaleźć można na specjalnej stronie internetowej:

http://lodzka.policja.gov.pl/el6/sluzb/dobor-do-sluzby-w-polic


Źródło: KPP Skierniewice

Zobacz także

[WIDEO] Atak na Wicemarszałka Andrzeja G…

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…

[ZDJĘCIA] Za nami uroczysta gala z okazj…

Umowa na budowę przedszkola w Lipcach Re…

Zbliżą się konferencja "Dziecko w ś…

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd d…

Groźny wypadek w Pękoszewie, sprawca był…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Widok S…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gminy Głuchów walcz…

Ukradła portfel z pieniędzmi w skierniew…