Sprzęt wspomagający czeka w Centrum Usług Społecznych

W Centrum Usług Społecznych w Skierniewicach można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt wspomagający i pielęgnacyjny w ramach programu – „Pomoc". Do dyspozycji mieszkańców balkoniki, chodziki i podpórki.


W mieście Skierniewice realizowany jest partnerski projekt „Pomoc – Centrum Usług Społecznych". Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej" prowadzi wypożyczalnię sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego. Sprzęt można wypożyczać za darmo, po wpłaceniu kaucji (kaucja jest zwracana przy zwrocie sprzętu). Do dyspozycji mieszkańców są balkoniki, balkoniki 3 w 1, chodziki trójkowe oraz podpórki 4-kołowe. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 46 833 39 08 lub 666 05 22 04.


Projekt „POMOC - Centrum Usług Społecznych w Skierniewicach" realizowany jest w przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My" w partnerstwie z Miastem Skierniewice w osobie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Skierniewicach oraz Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej" w Skierniewicach w ramach Priorytetu IX Włączenie społeczne, Działania IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałania IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 – 2020 na podstawie umowy nr RPLD.09.02.01-10-C004/17-00 z dnia 18 czerwca 2018 zawartej pomiędzy Województwem Łódzkim w imieniu którego działa Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi a Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My".


Łączna wartość projektu wynosi: 5 012 027,87 zł, łączna kwota dofinansowania: 4 510 562,77 zł, w tym kwota dofinansowania ze środków UE: 4 260 223,69

Zobacz także

Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i O…

Szokujące sceny w gminie Maków! Wtargnęl…

Wkrótce Modernizacja Stacji Trafo Oczysz…

Wypadek w Żelaznej. Dachował samochód, j…

Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniew…

Mieszkaniec Skierniewic okradł drogerię …

Uwaga kierowcy! Zmiany w ul. Mireckiego!

[ZDJĘCIA] W Skierniewicach pamiętano o B…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Małego Prze…

Lubisz biegać? Zapoznaj się ze Skierniew…

[ZDJĘCIA] Uroczysty apel w OSP Lipce Rey…

Wkrótce ważne spotkanie w Godzianowie. T…

Startują Pociągi Zimowe z Rogowa do Jeżo…

Za nami spotkanie z mieszkańcami gminy N…

Miasto odsłania szczegóły kolejnej miejs…

Kilkadziesiąt osób podjęło wyzwanie …

Trwa remont ulicy Rawskiej. Występują du…