W niedzielę Turniej Serc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28. Finał WOŚP kolejny raz wspierać będziemy również na sportowo. Tym razem miejsce dorocznego meczu serc zastąpi turniej serc. Będzie więcej drużyn, więcej emocji i więcej pieniędzy wrzuconych do puszek wolontariuszy.


- W tym roku postanowiliśmy nieco zmienić formułę sportowego grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zapowiada prezes ośrodka sportu Marek Kujawski. – Chcąc jeszcze bardziej wesprzeć fundację Jurka Owsiaka zamiast Meczu Serc, wspólnie z miastem postanowiliśmy zorganizować Turniej Serc. Będzie więcej drużyn, więcej piłkarskich emocji i więcej pieniędzy wrzuconych do puszek WOŚP.


Wzorem lat ubiegłych, każdy zawodnik przed meczem wesprze orkiestrę kwotą nie mniejszą niż 50 zł. Na parkiecie zobaczymy nie dwie, a aż siedem drużyn, co z pewnością przełoży się na zebraną kwotę. Na hali będziemy oklaskiwać reprezentacje: policjantów, strażaków, medyków, biznesmanów, nauczycieli, ośrodka sportu oraz Stowarzyszenia Razem Dla Skierniewic. Turniej będzie miał charakter charytatywny, ale jak zapowiadają organizatorzy sportowych emocji z pewnością nie zabraknie.


– Chcieliśmy, aby wszystkie drużyny miały wyrównane składy. W poprzednich edycjach meczu serc zdarzało się, że w wyniku losowania, jedna z ekip była dużo mocniejsza od drugiej, padało dużo bramek, co nie było do końca sprawiedliwe. To była zabawa, ale dobrze wiemy, że lepiej ogląda się spotkania na styku, w których wynik jest sprawą otwartą do ostatnich minut. Nie zapominajmy jednak, że przede wszystkim liczy się dobra zabawa i szlachetny cel turnieju – komentuje Marek Kujawski.


Turniej odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia na starej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pomologicznej 10. Początek o godz. 14:00. Zapraszamy wszystkich skierniewiczan na trybuny!

Zobacz także

Kraksa w Łasiecznikach, osobówka rozbiła…

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

[ZDJĘCIA] Szkolne mistrzostwa w pływaniu…

Mieszkaniec powiatu skierniewickiego poj…

[Aktualizacja] Wypadek na skrzyżowaniu P…

Miejsca postojowe, nowe ogrodzenie i pla…

Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i O…

Szokujące sceny w gminie Maków! Wtargnęl…

Wkrótce Modernizacja Stacji Trafo Oczysz…

Wypadek w Żelaznej. Dachował samochód, j…

Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniew…

Mieszkaniec Skierniewic okradł drogerię …

Uwaga kierowcy! Zmiany w ul. Mireckiego!

[ZDJĘCIA] W Skierniewicach pamiętano o B…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Małego Prze…

Lubisz biegać? Zapoznaj się ze Skierniew…

[ZDJĘCIA] Uroczysty apel w OSP Lipce Rey…