W Skierniewicach powstają zimowe domki dla kotów

Trzy siedmiokabinowe domki dla kotów jeszcze w tym tygodniu zostaną zainstalowane w Skierniewicach. To efekt współpracy miasta z wolontariuszami i obrońcami praw zwierząt. Nowe konstrukcje pomogą czworonogom przetrwać zbliżającą się zimę.

Miasto Skierniewice stara się systematycznie pomagać wolno żyjącym kotom. W tym roku oprócz tradycyjnego dokarmiania zwierzaków, pojawił się pomysł stworzenia w mieście miejsc, które zapewnią im schronienie w chłodne dni. Mowa o trzech drewnianych domkach, które są instalowane w mieście. Jak informuje Zakład Utrzymania Miasta, pierwsza drewniana budka stanęła już pod wiaduktem, w okolicach ulicy Łowickiej i Bielańskiej.


– Domek zamontowaliśmy w ubiegły wtorek. Jesteśmy też w trakcie ustalania kolejnych lokalizacji wspólnie ze skierniewickimi wolontariuszami. Jeszcze w tym tygodniu kolejne dwa ciepłe zakątki ustawimy w okolicach ulicy Trzcińskiej i Iwaszkiewicza – informuje prezes zakładu Piotr Majka. Miejsce dla kotów w zaledwie kilka dni dodatkowo zmieniło swoje oblicze. Na miejscu pojawiły się ciepłe koce, poduszki oraz karma. Jeżeli pomysł się sprawdzi, w przyszłym roku miasto zainwestuje w kolejne tego typu konstrukcje. Koszt budowy jednej budki waha się w okolicach 900 zł.

Zimowe dokarmianie kotów

Warto wspomnieć, że tradycyjnie w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia skierniewicki magistrat kontynuuje zimową akcję dokarmiania wolno żyjących kotów. Miasto w ramach programu zapobiegania bezdomności u zwierząt, dokarmia blisko 180 zwierzaków. Na terenie Skierniewic działa obecnie również 21 wolontariuszy. Czworonogi dokarmiane są zarówno suchą jak i mokrą karmą, którą wolontariusze osobiście odbierają z siedziby Zakładu Utrzymania Miasta przy ul. Sobieskiego.

Zobacz także

Nowy transportowy Renault trafił do skie…

Policja apeluje: Uwaga na oszustów! 36-l…

Zorganizował fikcyjną kradzież samochodu…

Red Lips gwiazdą Balu Noworocznego w Ski…

Ponad 100 ton niebezpiecznych odpadów za…

Boisko przy ul. Tetmajera odzyska dawny …

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Medale szachistów na mistrzostwach Europ…

OSP Lipce Reymontowskie będzie miała now…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

Weź udział w miejskich mikołajkach! Skie…

Sprzęt wspomagający czeka w Centrum Usłu…

Prezydent wręczył nagrody kwartalne najl…

[ZDJĘCIA] Strażacy szkoli pracowników PS…

Widok Skierniewice ze Złotym Certyfikate…

OSiR zaprasza na Sportowe Mikołajki

Społeczność szkolna chce renowacji Liceu…

[ZDJĘCIA] Trwa realizacja projektu …