Zakochaj się w Skierniewicach. Przed nami 563. urodziny miasta

Koncert zespołu Ex Maanam, wielkie rozświetlone serce, pokaz teatru ognia, urodzinowy tort i cała masa wyjątkowych miłosnych atrakcji czeka już 14 lutego na skierniewickim Rynku. W tym roku tego dnia będziemy świętować 563. urodziny miasta.


Od kilku lat wydarzenie związane jest nie tylko z uroczystą galą w kinoteatrze Polonez, ale także z plenerową imprezą na rynku. Nie inaczej będzie tym razem. Jak przekonuje ratusz, urodziny to dobry czas, aby ponownie zakochać się w Skierniewicach!


W tym roku okazja do świętowania jest podwójna, ponieważ plenerowe urodziny połączone zostały z popularnym Dniem Zakochanych. 14 lutego mieszkańcy spotkają się na głównym rynku miasta. W programie wydarzenia zaplanowano szereg wyjątkowych atrakcji. Nie zabraknie urodzinowego tortu, fotobudki, możliwości wysłania miłosnych życzeń w świat czy wielu konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Najciekawiej brzmią jednak plany związane ze wspólnymi happeningowymi elementami wydarzenia. Zebrani spróbują stworzyć wielkie świecące serce oraz razem odśpiewać znaną piosenkę Maanamu “Kocham Cię, Kochanie moje”. Do wspólnego wykonania utworu zaprosi zespół Ex Maanam, który kontynuuje sceniczną przygodę z największymi przebojami legendarnej już grupy.

- Mam nadzieje, że będzie to wydarzenie, które pozwoli w wyjątkowy sposób połączyć dwie okoliczności: uwielbiane przez zakochanych święto oraz szczególną datę w historii naszego miasta. Chyba każdy mieszkaniec kojarzy hasło "I love SKC", czas zatem nawiązać do niego w postaci wspólnej plenerowej inicjatywy. Liczę na mieszkańców i wyjątkowe podejście do tej symbolicznej, inspirującej inicjatywy. Mamy piękne miasto, które darzymy wyjątkowym uczuciem. 14 lutego będzie doskonałym momentem, by to pokazać! - zachęca Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.


Impreza zaplanowana na 14 lutego wystartuje na głównym rynku o godzinie 18:00. Oprócz dodatkowych atrakcji, koncertu zespołu Ex Mannam oraz wspólnego happeningu, wyjątkowy wieczór zostanie wzbogacony o wyjątkowy pokaz teatru ognia. Wspólne wydarzenie będzie także okazją do odnowienia marki "I love SKC". W tym roku ratusz planuje mocniej powrócić do idei.


Społecznościowy profil naszego miasta zebrał już ponad 16 tysięcy obserwujących. Rosnące statystyki dają olbrzymie możliwości komunikacji z mieszkańcami, tworzą wirtualną platformę informacyjną miejsca, w którym żyjemy i które dzięki sprawnej pracy zespołu prasowego znajduje swą przestrzeń także w sieci. To wyzwanie, ale i szansa, dlatego przyszedł wreszcie czas na odświeżenie marki "I love SKC" i połączenie jej z wartościami wypracowanymi przez ostatnie lata. - Planujemy nadać idei bardziej profesjonalny, jakościowy charakter, który będzie korespondował z innymi przedsięwzięciami realizowanymi przez skierniewickie instytucje - mówi Dawid Szymczak, p.o. Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

Zakochaj się w Skierniewicach!


14 lutego 2020, godz. 18:00, rynek główny
w programie m.in:
- konkursy
- fotobudka
- życzenia "na żywo" (Radio RSC & I love SKC)
- wielkie rozświetlone serce - happening
- pokaz teatru ognia
- życzenia i urodzinowy tort
- koncert zespołu Ex Maanam i wspólne odśpiewanie utworu "Kocham Cię, Kochanie moje…"

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…

[ZDJĘCIA] Za nami uroczysta gala z okazj…

Umowa na budowę przedszkola w Lipcach Re…

Zbliżą się konferencja "Dziecko w ś…

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd d…

Groźny wypadek w Pękoszewie, sprawca był…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Widok S…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gminy Głuchów walcz…

Ukradła portfel z pieniędzmi w skierniew…

Policja Skierniewice: Spotkanie z ucznia…