[ZDJĘCIA] Podwójne święto w Szkole Podstawowej w Janisławicach

Dodane przez Urząd Gminy Głuchów

1 lutego 2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Janisławicach odbyła się choinka noworoczna połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Na naszych Seniorów czekała pięknie ozdobiona szkoła. Dzięki dekoracjom przenieśliśmy się do tropików. Nasza dżungla zrobiła wrażenie na wszystkich odwiedzających, wśród których nie zabrakło pana wójta Jana Słodkiego, księdza proboszcza Stanisława Góraja, radnego Sławomira Tuki.


Część artystyczną rozpoczęły przedszkolaki, które zabrały babcie i dziadków w wielką podróż dookoła świata. Dzieci odwiedziły Afrykę, Chiny, Grenlandię, Australię, USA i Europę. Były tańce w rytm azjatyckiej i latynoskiej melodii, walca wiedeńskiego czy muzyki z filmu „Grek Zorba". Maluchy śpiewały o babciach i dziadkach i złożyły piękne życzenia.

W drugiej części na scenie zaprezentowali się uczniowie klas IV- VIII, którzy opowiedzieli historię krasnoludków, którzy pojawili się w dżungli, by i tu zrobić coś pożytecznego. Spotkały tu Śnieżkę, Czerwonego Kapturka na urlopie przebranego za jednorożca, wilka grającego w serialu „D jak Dżungla" i doktora, którego odwiedziła pewna pani. Była też gadająca papuga i bardzo brzydki książę czekający na propozycje matrymonialne.


W ostatniej części wszystkie dzieci opowiedziały o swoich babciach i dziadkach, złożyły im życzenia. Opowieści były przeplatane piosenkami, tańcami i muzyką graną na żywo, a wszystko to w słonecznych rytmach.


Po części oficjalnej dziadkowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, a dzieci bawiły się z animatorem i iluzjonistą. Zwieńczeniem dnia była wizyta świętego Mikołaja, który najmłodszych obdarował prezentami.


W czasie spotkania zorganizowaliśmy też kiermasz na którym można było kupić ozdoby z masy solnej, biżuterię z filcu, malowane deski, mydełka. Uzyskany dochód przeznaczymy na rzecz Ani Nowak, która potrzebuje pieniędzy na operację w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…

[ZDJĘCIA] Za nami uroczysta gala z okazj…

Umowa na budowę przedszkola w Lipcach Re…

Zbliżą się konferencja "Dziecko w ś…

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd d…

Groźny wypadek w Pękoszewie, sprawca był…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Widok S…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gminy Głuchów walcz…

Ukradła portfel z pieniędzmi w skierniew…

Policja Skierniewice: Spotkanie z ucznia…