[ZDJĘCIA] Policjanci i strażacy edukowali uczniów ze Skierniewic

Dodane przez ESK24.net

14 stycznia 2020 roku skierniewiccy policjanci wspólnie ze strażakami prowadzili dla uczestników zimowisk zajęcia o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie – zarówno w domu, jak i na wyjeździe, czy podczas zimowych zabaw na dworze.


Część praktyczna spotkania - dotycząca poruszania się i udzielania pomocy na lodzie - odbyła się na lodowisku dzięki uprzejmości przedstawicieli Pływalni Miejskiej „Nawa". Organizacja spotkań związana jest z działaniami "Bezpieczne ferie 2020" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".


Najpierw uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach uczestniczyli w pogadance na temat bezpiecznego spędzania ferii w domu, ostrożności podczas zabawy na zewnątrz, kontaktów z nieznajomymi osobami, a także alarmowania służb w razie niebezpieczeństwa. Następnie do zimowiska dołączyły też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach.

Druga część spotkania odbyła się na skierniewickim lodowisku, które udostępnił Prezes Pływalni Miejskiej „Nawa" – Tomasz Przybysz. Podczas tej praktycznej części funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania na lodzie. Uczestnicy dowiedzieli się co robić, gdy wpadnie się do lodowatej wody, jak pomóc komuś, kto uległ takiemu wypadkowi, a także jak wspólnie w kilka osób utworzyć „łańcuch życia" na lodzie.


Równie atrakcyjne okazało się zakończenie spotkania, podczas którego dzieci miały okazję obejrzeć i osobiście wsiąść do strażackiego wozu oraz policyjnego radiowozu, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


Korzystając z okazji zachęcamy również do zaangażowania dzieci w konkurs plastyczno-filmowy na zilustrowanie zasad Dekalogu FIS pod nazwą „Stok nie jest dla bałwanów". Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat, jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Na konkurs można przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowy spot filmowy. Prace i zgłoszenia, podpisane przez opiekuna prawnego, należy nadsyłać do 3 marca 2020 r. na adres: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150 , 02-624 Warszawa.


info: KMP w Skierniewicach

Zobacz także

[WIDEO] Za nami XVII Kolędowanie „Z kolę…

Kraksa w Łasiecznikach, osobówka rozbiła…

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

[ZDJĘCIA] Szkolne mistrzostwa w pływaniu…

Mieszkaniec powiatu skierniewickiego poj…

[Aktualizacja] Wypadek na skrzyżowaniu P…

Miejsca postojowe, nowe ogrodzenie i pla…

Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i O…

Szokujące sceny w gminie Maków! Wtargnęl…

Wkrótce Modernizacja Stacji Trafo Oczysz…

Wypadek w Żelaznej. Dachował samochód, j…

Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniew…

Mieszkaniec Skierniewic okradł drogerię …

Uwaga kierowcy! Zmiany w ul. Mireckiego!

[ZDJĘCIA] W Skierniewicach pamiętano o B…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Małego Prze…

Lubisz biegać? Zapoznaj się ze Skierniew…