[ZDJĘCIA] W Dąbrowie odbył się Międzypowiatowy Przegląd Szopek Bożonarodzeniowych

Dodane przez ESK24.net

10 stycznia w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie miał miejsce XXII Międzypowiatowy Przegląd Szopek Bożonarodzeniowych pod patronatem Starosty Brzezińskiego.


W tym roku zaproszone placówki zaprezentowały prawdziwe dzieła sztuki, w konkursie na najpiękniejszą Szopkę Przeglądu. W Przeglądzie, poza gospodarzami, DPS w Dąbrowie, wzięły udział przedstawiciele Domów Pomocy Społecznej: z Brzezin - z dyrektorem Małgorzatą Jedynak, z Łochyńska - z dyrektorem Marzeną Herman, ze Skierniewic – dyrektorem Małgorzata Gretą, z Wiśniowej Góry - z dyrektorem Ewa Wawrzonek, z Konstantynowa Łódzkiego - z dyrektorem Hubertem Kowalskim, z Lisowic – z dyrektorem Ryszardem Hejchmanem, z Borówka, z Rąbienia, ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Głowna, z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzezin – z kierownikiem Anną Sobkiewicz, z Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Skierniewic – z kierownikiem Urszula Woźniak; oraz Ośrodka Wychowawczego Fundacji „Dar serca dla potrzebujących" – z dyrektorem Ryszardem Paterem.


W uroczystościach udział wzięli również Przedstawiciele władz samorządowych, w tym: Małgorzata Pyka – Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Anna Rosławska– zastępca kierownika oddziału nadzoru i kontroli w Wydziale Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Renata Kobiera – Starosta Brzeziński, Ryszard Śliwkiewicz - Wicestarosta Powiatu Brzezińskiego, Krzysztof Czułno – Radny Rady Powiatu Brzezińskiego, Magdalena Adamska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzezinach, Anna Wiśniewska – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brzezinach, Mariusz Guzicki – Wójt Gminy Jeżów, Joanna Kierner - dyrektor GOKSiR w Jeżowie, Jacek Szeligowski – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego „Nasz Powiat", Bożena Skoneczna - inspektor ds. promocji powiatu brzezińskiego, Grzegorz Wieteska – Radny Rady Gminy Jeżów, Paweł Rokicki - Radny Rady Gminy Jeżów, Barbara Onisk – Strąk – lekarz z NZOZ w Jeżowie, Elżbieta Daszkiewicz – właściciel „Góralskiej Chaty" z Łodzi, Anna Piechota – właściciel firmy PPHU Roman Piechota, Piotr Łyszkowicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach, Zespół „Iskra" z Jeżowa, Przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich - „Tradycyjne gospodynie" w Dąbrowie, oraz KGW z Popień - Parcela.


XXII Międzypowiatowy Przegląd Szopek rozpoczęła, witając Gości – Aldona Świderek - dyrektor DPS w Dąbrowie. Po tych słowach teatr „Limpa" – tworzony przez mieszkanki DPS w Dąbrowie, oraz zaproszone do współpracy dzieci i młodzież, wystąpił w spektaklu bożonarodzeniowym „Powrót".

Po spektaklu kolorowy, rozśpiewany kolędą, orszak kolędników przeszedł do Żywej Szopki, która specjalnie na tą Uroczystość powstała w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie, i… była wielką niespodzianką dla wszystkich uczestników. Dzięki pomocy i wsparciu Pani Elżbiety Daszkiewicz (właścicielki „Góralskiej chaty" i klubu jeździeckiego), poza kolędnikami w orszaku obecne były żywe zwierzęta, które prowadziły „Świętą Rodzinę" do stajenki. Odwiedzając Żywą Szopkę, można było zobaczyć wielbłąda, lamę, osiołka, konie, kucyki, owieczki, kolorowe kurki.


Głównym elementem Przeglądu był oczywiście Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę. W tym roku jury w składzie:

Pan Jacek Szeligowski - przewodniczący

Pani Bożena Skoneczna - członek

Pan Piotr Łyszkowicz - członek

wyróżniło Szopki z następujących placówek:


I miejsce DPS w Borówku

II miejsce DPS w Konstantynowie Łódzkim

III miejsce DPS w Wiśniowej Górze


W konkursie przyznano również nagrodę publiczności, którą dla DPS w Konstantynowie Łódzkim wręczyła - Pani Małgorzata Pyka – Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.


Przegląd szopek to również wspólna zabawa, pełna dobrej muzyki, tańca i radości, którą w tym roku, do późnych godzin wieczornych prowadził Zespół „Iskra".

Zobacz także

[WIDEO] Za nami XVII Kolędowanie „Z kolę…

Kraksa w Łasiecznikach, osobówka rozbiła…

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

[ZDJĘCIA] Szkolne mistrzostwa w pływaniu…

Mieszkaniec powiatu skierniewickiego poj…

[Aktualizacja] Wypadek na skrzyżowaniu P…

Miejsca postojowe, nowe ogrodzenie i pla…

Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i O…

Szokujące sceny w gminie Maków! Wtargnęl…

Wkrótce Modernizacja Stacji Trafo Oczysz…

Wypadek w Żelaznej. Dachował samochód, j…

Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniew…

Mieszkaniec Skierniewic okradł drogerię …

Uwaga kierowcy! Zmiany w ul. Mireckiego!

[ZDJĘCIA] W Skierniewicach pamiętano o B…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Małego Prze…

Lubisz biegać? Zapoznaj się ze Skierniew…