[ZDJĘCIA] W Skierniewicach odbyła się Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dodane przez ESK24.net

W Skierniewicach odbyła się 61. Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych „2020 - Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin". Patronat nad wydarzeniem objął Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Konferencję otworzyła dr hab. Dorota Konopacka, prof. IO - Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa. Następnie odbyły się wystąpienia zaproszonych gości, wśród których byli m.ni. Ryszard Kamiński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Andrzej Chodkowski - Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Marcin Wroński - Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Podczas konferencji poruszane są przede wszystkim tematy dotyczące aktualnych problemów związanych z zagrożeniami produkcji sadowniczej powodowanymi przez patogeny, szkodniki i chwasty. W programie spotkania znalazły się także doniesienia o skutecznych i najnowszych zaleceniach do racjonalnej ochrony sadów i plantacji roślin jagodowych.


- Konferencja odbywa się przy szczególnej okazji, bowiem 2020 rok jest Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin. Tematyka tej konferencji jest bardzo szeroka, ale ściśle łączy się ze zdrowiem roślin, bowiem od tego zależy zdrowotność owoców, które konsumujemy - powiedziała ESK24 dr hab. Grażyna Sojka, Kierownik Zakładu Ochrony Roślin przed szkodnikami. - Na konferencji pojawiło się około 300 osób z całej Polski. Jesteśmy zadowolenia z tej frekwencji.

Zobacz także

[ZDJĘCIA] Groźny wypadek w Lipcach Reymo…

Dla dobra skierniewickiej piłki – kulisy…

Celnicy kontrolowali targowiska w region…

Zapraszamy na dzień bezpłatnych konsulta…

„Ciacho dla Hospicjum” w Szkole Podstawo…

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki uczciły kolejne …

Już jutro spotkanie dotyczące programów:…

[ZDJĘCIA] Za nami uroczysta gala z okazj…

Umowa na budowę przedszkola w Lipcach Re…

Zbliżą się konferencja "Dziecko w ś…

Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd d…

Groźny wypadek w Pękoszewie, sprawca był…

Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie wa…

Rozgrywki o Puchar Prezesa PZPN: Widok S…

Uprowadzono 10-letniego chłopca. Policja…

[ZDJĘCIA] Sołectwa z gminy Głuchów walcz…

Ukradła portfel z pieniędzmi w skierniew…

Policja Skierniewice: Spotkanie z ucznia…