[ZDJĘCIA] Wieczór muzyki klasycznej w Lipcach Reymontowskich za nami

23 listopada na scenie GOKSiR w Lipcach Reymontowskich zaprezentowali się Tomasz Strahl – wiolonczela oraz Agnieszka Przemyk-Bryła – fortepian przybliżając utwory największych kompozytorów tj. Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko, Piotr Czajkowski, Johannes Brahms, czy Sergiusz Rachmaninow.


Tomasz Strahl (wiolonczela) - jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów. Studiował w klasie wiolonczeli Kazimierza Michalika w Akademii Muzycznej w Warszawie. Następnie studiował u Tobiasa Kühne na rocznych studiach podyplomowych w Wiedniu. Tomasz Strahl prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech i Japonii. Od 2001 ma tytuł profesora. Prowadzi klasę wiolonczeli w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Agnieszka Przemyk - Bryła (fortepian) - doktor habilitowany sztuki muzycznej, profesor nadzwyczajny Katedry Fortepianu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Agnieszka Przemyk–Bryła jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertuje jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski. Prowadzi kursy mistrzowskie dla pianistów w Polsce, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, w Tunezji, w Azerbejdżanie i w Chinach.


"Z Klasyką Przez Polskę" to cykl koncertów mających na celu propagowanie muzyki klasycznej na najwyższym poziomie artystycznym. Głównym celem projektu Polskiego Impresariatu Muzycznego, działającego w ramach Instytutu Muzyki i Tańca jest dotarcie do mniejszych miast i gmin z programami poświęconymi muzyce klasycznej. Program ,,Z klasyką przez Polskę" finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Agaty Kawełczyk za współpracę i pomoc przy organizacji koncertu.

Zobacz także

Nowy transportowy Renault trafił do skie…

Policja apeluje: Uwaga na oszustów! 36-l…

Zorganizował fikcyjną kradzież samochodu…

Red Lips gwiazdą Balu Noworocznego w Ski…

Ponad 100 ton niebezpiecznych odpadów za…

Boisko przy ul. Tetmajera odzyska dawny …

[WIDEO] Dendrolog radzi, jak wybierać ch…

Medale szachistów na mistrzostwach Europ…

OSP Lipce Reymontowskie będzie miała now…

Od jutra duże zmiany w ustawie Prawo o r…

Weź udział w miejskich mikołajkach! Skie…

Sprzęt wspomagający czeka w Centrum Usłu…

Prezydent wręczył nagrody kwartalne najl…

[ZDJĘCIA] Strażacy szkoli pracowników PS…

Widok Skierniewice ze Złotym Certyfikate…

OSiR zaprasza na Sportowe Mikołajki

Społeczność szkolna chce renowacji Liceu…

[ZDJĘCIA] Trwa realizacja projektu …