Zranił 20-latka nożem, Szymon walczy o życie w szpitalu. Nożownik ukrywał się w Lubinie, wpadł w ręce policji

Dodane przez ESK24.net

4 stycznia 2020 roku skierniewiccy policjanci zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego mężczyznę, który ugodził w nogę i ramię 20-letniego skierniewiczanina. Zatrzymany został również 34 -latek, który udzielił mu pomocy w zatarciu śladów przestępstwa.


W środę, 1 stycznia kilka minut po godzinie 5.00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na ul. Sienkiewicza w związku ze zgłoszeniem dotyczącym mężczyzny, który miał zostać zraniony niebezpiecznym narzędziem. Na miejscu udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.


- Po przyjeździe na miejsce pogotowia, poszkodowany ze zranioną nogą i ramieniem został zabrany do szpitala. Policjanci od razu zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia i poszukiwaniem sprawców tego przestępstwa - informują skierniewiccy mundurowi. - Ustalili, że mężczyzna wcześniej rozmawiał z dwoma lub trzema osobami. W pewnym momencie mężczyzna upadł na ziemię, a osoby stojące z nim uciekły. Dalej ustalono, że jedną z tych osób – sprawcą uszkodzenia ciała miał być 20 – letni skierniewiczanin. Sprawa została objęta śledztwem przez Prokuraturę Rejonową w Skierniewicach.

3 stycznia kryminalni ustalili, że podejrzewany może przebywać na terenie województwa dolnośląskiego. Tego samego dnia wieczorem wyjechali do Lubina zatrzymać mężczyznę. Nad ranem 4 stycznia 2020 roku, zapukali do jednego z mieszkań przy ul. Skłodowskiej. Ustalenia potwierdziły się – na miejscu zostali 20-letni skierniewiczanin oraz drugiego z uczestników zdarzenia z sylwestrowej nocy.


- Tego samego dnia usłyszeli oni prokuratorskie zarzuty, a 5 stycznia 2020 roku sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 20-latka na trzy miesiące - dodają policjanci ze Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. - Zarzut utrudniania postępowania, poprzez udzielenie pomocy w zacieniu śladów usłyszał też 34 – letni skierniewiczanin, który zabrał z miejsca zdarzenia narzędzie, którym posługiwał się sprawca. Został on objęty dozorem policji.


Poszkodowany 20-latek w ciężkim stanie przebywa w szpitalu MSWiA w Łodzi przy ulicy Północnej. W Skierniewicach zorganizowano zbiórki krwi. Krew będzie można oddawać we wtorek (07.01) i czwartek (09.01) od godz. 9.00 do 13.00 w krwiobusie, który zaparkuje w Rynku w Skierniewicach.

Zobacz także

[WIDEO] Za nami XVII Kolędowanie „Z kolę…

Kraksa w Łasiecznikach, osobówka rozbiła…

[ZDJĘCIA] 64-letnia kobieta zatrzymana p…

[ZDJĘCIA] Szkolne mistrzostwa w pływaniu…

Mieszkaniec powiatu skierniewickiego poj…

[Aktualizacja] Wypadek na skrzyżowaniu P…

Miejsca postojowe, nowe ogrodzenie i pla…

Nowy chodnik połączy ulice Tetmajera i O…

Szokujące sceny w gminie Maków! Wtargnęl…

Wkrótce Modernizacja Stacji Trafo Oczysz…

Wypadek w Żelaznej. Dachował samochód, j…

Już w sobotę kibice Widzewa ze Skierniew…

Mieszkaniec Skierniewic okradł drogerię …

Uwaga kierowcy! Zmiany w ul. Mireckiego!

[ZDJĘCIA] W Skierniewicach pamiętano o B…

Uwaga kierowcy i piesi! Jutro wzmożone d…

[ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Małego Prze…

Lubisz biegać? Zapoznaj się ze Skierniew…