Najważniejsze wideo w esk24

22 medale Wojowników w Łodzi i Warszawie

20240928_132150mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Kolejne dobre wieści docierają z klubu MMKS Wojownik. Skierniewiczanie zgarnęli aż 22 medale (5 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych). 15 wywalczyli w stolicy w Turnieju o Puchar Dzielnicy Włochy, a pozostałe 7 w Szkolnej Lidze Dzieci w Łodzi.

28 września w Łodzi, odbyła się Liga Szkolna Dzieci w Judo, gdzie zawodnicy „Wojownika" wywalczyli aż 15 medali. Cztery złote medale padły łupem: Oliwii Foks, Alana Radomskiego, Nadii Soroki oraz Bartosza Barańczyka, pokazując dominację w swoich kategoriach wagowych. Na drugim miejscu uplasowali się: Tomasz Dębski, Danil Apivalin, Oskar Werker, Dymytro Omelchenko, Julian Kuczkowski, Joanna Żałoba oraz Aleksander Wójcicki, co podkreśla wyrównany poziom wśród młodych judoków. Na najniższym stopniu na podium stanęli: Miłosz Kowalewski, Szymon Wieczorek, Franciszek Jarecki i Gabriel Rosiński, a czwarte miejsca przypadły Tymoteuszowi Olejniczakowi oraz Tadeuszowi Jareckiemu. Ostatecznie, młodzi sportowcy zakończyli zawody z ogromnym dorobkiem i cennym doświadczeniem.

Dzień później, 29 września w Warszawie, odbył się III Turniej Judo o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy - Memoriał Wojciecha Macioszczyka, w którym wzięło udział ponad 400 zawodników. Również tutaj judocy „Wojownika" zaprezentowali się znakomicie. W roczniku 2009-2010 na podium stanęli: Emilia Kowalik (drugie miejsce w kategorii do 52 kg), Alicja Dyba (drugie miejsce w kategorii +63 kg), Maciej Łukasik (pierwsze miejsce w kategorii do 55 kg) oraz Ivan Piatakov (trzecie miejsce w tej samej kategorii). W roczniku 2011-2012 na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Gródecka (kat. do 44 kg), a Nikola Malesa zajęła czwarte miejsce w kategorii do 57 kg. Jakub Brudka zdobył piąte miejsce w kat. do 50 kg, a Bartosz Barańczyk siódme w kategorii do 42 kg. Z kolei w roczniku 2015 Dmytro Omelchenko zajął trzecie miejsce w kategorii do 38 kg, natomiast Alan Radomski oraz Maja Pietras zakończyli zawody odpowiednio na piątym i siódmym miejscu w swoich kategoriach wagowych.

Gratulacje dla zawodników oraz ich trenerów za doskonałe przygotowanie i wyniki, które świadczą o ogromnym potencjale i przyszłości klubu "Wojownik".

Liga Szkolna Dzieci w Judo (Łódź, 28.09.2024)