wersja testowa serwisu

44. SKOiW: Zasmakuj w Skierniewicach! Przed nami kulinarna przygoda Święta Kwiatów

pascal_brodnicki

Kuchnia wege inspiruje! W tym roku to stwierdzenie w praktyce udowodnią uczestnicy kolejnej odsłony Festiwalu Roślinożercy. W kuchni pojawi się Pascal Brodnicki, finaliści programu MasterChef: Jolanta Kleser i Mateusz Truszkiewicz oraz Jakub Kuroń.

Inspirująca będzie nie tylko lista produktów: owoców, warzyw i jadalnych kwiatów, które posłużą do przygotowania dań, ale także zestawienie kulinarnych osobistości, które pojawią się w Skierniewicach. Na dwa festiwalowe dni zaplanowano osiem sesji wspólnego warsztatowego gotowania oraz cztery wyjątkowe pokazy kulinarne. W kuchni Festiwalu Roślinożercy pojawi się Pascal Brodnicki, finaliści programu MasterChef i MasterChef Junior Jolanta Kleser i Mateusz Truszkiewicz oraz Jakub Kuroń, który poprowadzi dwa dni wspólnego gotowania.

W festiwalowym menu nie brakuje wyjątkowych pozycji. Uczestnicy będą mogli spróbować pieczonych kotlecików z kalafiora z salsą meksykańską, kremu z cukinii i białych warzyw z dyniowymi grzankami, mini pizzy z bakłażana czy słonecznej sałatki z rukoli, pomarańczy i granatu. Do dyspozycji będą także wyselekcjonowane produkty, przetwory i potrawy wegetariańskie i wegańskie.

Warto także pamiętać, że smaki Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw pojawią się także na skierniewickim rynku. Tam zaplanowano dwudniowe degustacje, przygotowywane na ogromnych patelniach i w specjalnych plenerowych garach.

Program Festiwalu Roślinożercy

Sobota 15.09
10.00 - Jarmark produktów, przetworów i potraw wegetariańskich i wegańskich.
14.00 - Strefa kulinarna – degustacje: pieczone kotleciki z kalafiora z salsą meksykańską oraz krem z cukinii i białych warzyw z dyniowymi grzankami.
14.30 - Strefa warsztatowa: 4 sesje wspólnego gotowania.
16.00 - Pokazy kulinarne – Jolanta Kleser, Mateusz Truszkiewicz

Niedziela 16.09
10.00 - Jarmark produktów, przetworów i potraw wegetariańskich i wegańskich.
12.00 - Strefa kulinarna – degustacje: minipizze z bakłażana z pieczarkami, kukurydzą i groszkiem oraz słoneczna sałatka z rukoli, pomarańczy i granatu.
12.30 - Strefa warsztatowa: 4 sesje wspólnego gotowania.
14.00 - Pokazy kulinarne – Pascal Brodnicki, Mateusz Truszkiewicz.

źródło: UM Skierniewice