Najważniejsze wideo w esk24
 
Dożynki Powiatu Rawskiego

Dożynki Powiatu Rawskiego

Liczba osób, które zobaczyły to wideo8 270 wyświetlenia
 
Konkurs Orki 2025

Konkurs Orki 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo11 867 wyświetlenia
 
Dożynki Powiatowe w gminie Nowy Kawęczyn

Dożynki Powiatowe w gminie Nowy Kawęczyn

Liczba osób, które zobaczyły to wideo12 003 wyświetlenia
 
Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo313 732 wyświetlenia
 
Piknik rodzinny w DPS w Dąbrowie

Piknik rodzinny w DPS w Dąbrowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo21 695 wyświetlenia
 
Część 2: Złote Gody w Gminie Koluszki

Część 2: Złote Gody w Gminie Koluszki

Liczba osób, które zobaczyły to wideo23 049 wyświetlenia
 
Złote Gody w Gminie Koluszki

Złote Gody w Gminie Koluszki

Liczba osób, które zobaczyły to wideo33 293 wyświetlenia
 
Finałowy mecz o puchar Starosty Rawskiego Adriana Galacha

Finałowy mecz o puchar Starosty Rawskiego Adriana Galacha

Liczba osób, które zobaczyły to wideo21 986 wyświetlenia
 
Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Liczba osób, które zobaczyły to wideo105 019 wyświetlenia
 
19 edycja Dnia Ziemniaka w Żelaznej

19 edycja Dnia Ziemniaka w Żelaznej

Liczba osób, które zobaczyły to wideo36 409 wyświetlenia
 
Piknik Rodzinny "Niedziela na Przydrożku" w Głuchowie

Piknik Rodzinny "Niedziela na Przydrożku" w Głuchowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo42 996 wyświetlenia
 
Lisowice - Noc Kupały

Lisowice - Noc Kupały

Liczba osób, które zobaczyły to wideo26 236 wyświetlenia
 
Święto Ludowców w powiecie brzezińskim

Święto Ludowców w powiecie brzezińskim

Liczba osób, które zobaczyły to wideo35 810 wyświetlenia
 
Święto Reymonta w Gminie Lipce Reymontowskie

Święto Reymonta w Gminie Lipce Reymontowskie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo38 524 wyświetlenia
 
Otwarcie kompleksu boisk sportowych w Głuchowie

Otwarcie kompleksu boisk sportowych w Głuchowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo32 871 wyświetlenia
 
Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo130 526 wyświetlenia
 
Budynek stacji kolejowej w Rawie Mazowieckiej zostanie zmodernizowany

Budynek stacji kolejowej w Rawie Mazowieckiej zostanie zmodernizowany

Liczba osób, które zobaczyły to wideo36 143 wyświetlenia
 
Pożar gazociągu w Gałkowie Dużym

Pożar gazociągu w Gałkowie Dużym

Liczba osób, które zobaczyły to wideo142 297 wyświetlenia
 
Briefing prasowy Mariusza Błaszczaka w Skierniewicach

Briefing prasowy Mariusza Błaszczaka w Skierniewicach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo53 017 wyświetlenia
 
Kolejna Majówka w Wilkowicach przeszła do historii

Kolejna Majówka w Wilkowicach przeszła do historii

Liczba osób, które zobaczyły to wideo35 005 wyświetlenia
 
Piknik “Od Chrobrego do dzisiaj - ponad 1000 powodów do dumy”

Piknik “Od Chrobrego do dzisiaj - ponad 1000 powodów do dumy”

Liczba osób, które zobaczyły to wideo73 777 wyświetlenia
 
Kolejny kandydat na Prezydenta RP odwiedził nasz region

Kolejny kandydat na Prezydenta RP odwiedził nasz region

Liczba osób, które zobaczyły to wideo91 347 wyświetlenia
 
Za nami “Reymontowskie Urodziny”, czyli święto pamięci i tradycji

Za nami “Reymontowskie Urodziny”, czyli święto pamięci i tradycji

Liczba osób, które zobaczyły to wideo41 653 wyświetlenia

Akademia Liderów Województwa Łódzkiego już działa

DSC03715
fot. Sebastian Sołtyszewski

Swoją działalność zainaugurowała Akademia Liderów Województwa Łódzkiego. Projekt realizowany jest pod patronatem marszałka województwa Grzegorza Schreibera.

Głównym celem Akademii Liderów jest przekazanie młodzieży wiedzy dotyczącej funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego oraz społeczeństwa obywatelskiego, a także wsparcie osób chcących doskonalić swoje umiejętności organizacyjne, niezbędne do pełnienia funkcji liderów w lokalnych społecznościach, czy organizacjach pozarządowych.

W inauguracji pilotażowego projektu wzięli udział sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker, marszałek województwa Grzegorz Schreiber oraz dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego Iwona Wieczorek.

- Bardzo się cieszę, że tego typu inicjatywy są organizowane ponieważ jesteśmy w takim czasie, który jest niezwykle ważny dla kształtowania przyszłości naszych małych ojczyzn, samorządów ale także przyszłości naszego kraju – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker. – W tym gronie, w którym tutaj jesteśmy zapewne za parę lat będą radni, burmistrzowie, wójtowie, prezydenci, posłowie, senatorowie i ministrowie.

Zarówno Paweł Szefernaker jak i Grzegorz Schreiber ciepło odnosili się do uczestników Akademii i wspominali swoje początki jako samorządowców. Mówili też o swoich doświadczeniach i odczuciach.

- Kochani, próbujcie mieć wielkie cele, mieć wielkie ambicje, ale realizować je w sposób godny i uczciwy, taki abyście nigdy nie musieli się za to wstydzić, abyście osiągnęli swoje cele życiowe – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber. - Naprawdę życzę wam dobrych nauk wyciąganych w czasie tego seminarium. Życzę wam tego, abyście byli ludźmi, którzy dają, którzy są i którzy tworzą to nasze społeczeństwo i dają naprawdę znakomity wkład.

W projekcie biorą udział osoby między 18 a 25 rokiem życia zamieszkałe w województwie łódzkim. Jest on dedykowany szczególnie młodym radnym, członkom młodzieżowych rad samorządu terytorialnego, studentom, uczniom, młodzieży zaangażowanej w życie lokalnych społeczności.

- Jestem przekonana, że udział w naszym projekcie pozwoli państwu na rozwinięcie kompetencji kluczowych, na pogłębienie wiedzy i umiejętności interpersonalnych, ale przede wszystkim zmotywuje do aktywniejszego jeszcze udziału w życiu społecznym – powiedziała dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego Iwona Wieczorek.

Wykład inauguracyjny o roli kompetencji miękkich w planowaniu kariery wygłosiła prof. UŁ dr hab. Izabela Warwas, a cały program zajęć obejmuje zjazdy szkoleniowe prowadzone w formule hybrydowej – stacjonarnie oraz zdalnie, w zależności od sytuacji epidemicznej. Udział w projekcie jest bezpłatny, a zajęcia będą poświęcone m.in. tematyce samorządu terytorialnego, planowaniu kariery, autoprezentacji, czy zarządzania projektami.

A jaki powinien być dobry lider? - Myślę, że dobry lider powinien dobrze znać ludzi i powinien wiedzieć jakie zadania komu zlecać. Powinien być też kreatywny i pomysłowy – powiedziała Justyna Florczak ze Zduńskiej Woli, jedna z uczestniczek Akademii Liderów Województwa Łódzkiego.

List intencyjny w sprawie utworzenia tego ważnego dla naszego regionu projektu, w połowie kwietnia podpisali marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego Iwona Wieczorek.

Podsumowanie projektu odbędzie się we wrześniu podczas Forum Promocji Województwa Łódzkiego. Osoby, które otrzymają certyfikat ukończenia Akademii Liderów Województwa Łódzkiego, będą mogły ubiegać się o staż w Urzędzie Marszałkowskim WŁ oraz jednostkach podległych, a także w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi