wersja testowa serwisu

“Aktywna Tablica” dla skierniewickich szkół. Potwierdzono duże dofinansowanie

tablicamFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

Blisko 154 tysiące złotych dla skierniewickich szkół. Pięć placówek oświatowych pozyskało dofinansowanie z Programu "Aktywna Tablica". Dzięki środkom udało się zakupić multimedialny sprzęt, który posłuży zarówno do nauki, jak i wsparcia uczniów.

Interaktywne 55 calowe monitory, pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji oraz uczniów posługujących się wspomagającymi i alternatywnymi metodami komunikacji, komputery do prawidłowego funkcjonowania pomocy dydaktycznych czy wreszcie specjalistyczne oprogramowanie - to niektóre ważne pozycje, które znalazły się na liście sprzętu zakupionego przez skierniewickie szkoły. Dzięki dofinansowaniu oraz środkom Miasta Skierniewice uda się zrealizować zakupy za kwotę ponad 192 tysięcy złotych. Na liście dofinansowanych szkół znalazły się: Liceum Ogólnokształcące w ZS nr 3, Szkoły Podstawowe nr 1, 4, 9 oraz Szkoła Podstawowa w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Warto dodać, że to kolejne dofinansowanie z programu "Aktywna Tablica" w 2021 roku. W styczniu z dodatkowych środków skorzystały cztery szkoły ponadpodstawowe.

źródło: UM Skierniewice