Anna Kłosińska trzecia na Mistrzostwach Polski

38061_anna-klosinska-z-medalem-lekkoatletycznych_1mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Wielki sukces lekkoatletki UKS Vis, Anny Kłosińskiej. Podopieczna trenerek Jolanty Barskiej i Doroty Markowskiej wywalczyła brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu. W zawodach wystartowały również Anna Bibik i Ola Tarnowska.

12-14 lutego w Toruniu rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U20. Zawody były najważniejszym zimowym startem sezonu. Kolejnym będą Letnie Mistrzostwa Polski. W stawce najlepszych lekkoatletów w kraju nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów klubu UKS Vis. Zdecydowanie najlepszy start zanotowała Anna Kłosińska, która startowała w konkursie trójskoku. Do rywalizacji stanęło w sumie czternaście dziewcząt z roczników 2003 i 2002. Po trzech próbach, wyklarowała się ósemka najlepszych, w której nie zabrakło Kłosińskiej.

Skierniewiczanka rozkręcała się ze skoku na skok. W pierwszej próbie osiągnęła odległość 11.11 m, w drugiej 11.62 m, w trzeciej 11.86 m, a w rekordowej czwartej skacząc aż 12.00 m (nowy rekord życiowy). Ostatnie dwa skoki niestety były spalone i wynik dwunastumetrowy dał Ani brązowy medal Mistrzostw Polski.

- To był piękny konkurs, emocjonujący, co najważniejsze zakończony wspaniałym wynikiem i medalem Ani – powiedziała Jolanta Barska, trenerka.

Co ciekawe, Ania startowała w Toruniu również w swojej koronnej dyscyplinie, skoku w dal. Niestety w trakcie skoków eliminacyjnych, minimalnie spaliła wszystkie trzy próby i odpadła z rywalizacji. Po pechowym występie, skierniewiczanka nie załamała się i walczyła dalej, czego owocem był sukces w trójskoku. Przypomnijmy, że skierniewiczanka jest srebrną medalistką Mistrzostw Polski właśnie w skoku w dal.

Życiówka i dziewiąte miejsce Anny Bibik

Udane starty ma za sobą również Anna Bibik, która w Toruniu rywalizowała w biegu na dystansie 200 metrów. Zawodniczka UKS Vis ostatecznie uplasowała się na dziewiątym miejscu (w Finale B i w swojej kategorii wiekowej zajęła trzecie miejsce), notując nowy rekord życiowy – 26.43 sek (wcześniejszy w eliminacjach wynosił 26.66 sek., a najlepszy życiowy 26.57 sek.) Pechowy występ zanotowała Ola Tarnowska, która została zdyskwalifikowana.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty!

źródło: UM Skierniewice