wersja testowa serwisu

Auto nauki jazdy zaczęło się palić, kursantka i instruktor niczego nie byli świadomi. Z pomocą ruszył policjant

249-128215
fot. KMP w Skierniewicach

Policjant z Rewiru Dzielnicowych w Bolimowie zauważył pożar samochodu nauki jazdy jadącego przed nim. Pasażerowie tego auta nie mieli świadomości zagrożenia. Dzielnicowy zatrzymał pojazd, ewakuował pasażerów i pomógł ugasić pożar.

26 marca 2021 roku około godziny 15:00 dzielnicowy z Bolimowa sierż.szt. Łukasz Kopia podczas służby podjął niecodzienną interwencję. Jadąc radiowozem zauważył, że spod jadącego przed nim samochodu nauki jazdy, należącego do jednego ze skierniewickich ośrodków szkolenia kierowców, wydobywają się płomienie. Kursantka i instruktor jechali w kierunku Skierniewic od strony Bolimowa i byli zupełnie nieświadomi zagrożenia.

Policjant przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymał pojazd i ewakuował znajdujące się w nim osoby. Przy użyciu gaśnicy stłumił ogień zlokalizowany pod podwoziem samochodu. W związku z tym, że spod osłon silnika nadal wydobywał się dym, dzielnicowy wezwał straż pożarną. Na miejsce przybyła załoga Państwowej Straży Pożarnej ze Skierniewic i Ochotniczej Straży Pożarnej z Bolimowa. Strażacy przejęli dalsze czynności gaśnicze i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Dzięki prawidłowej reakcji policjanta nie doszło do poważniejszych skutków pożaru. Pasażerowie płonącego samochodu nie odnieśli obrażeń i nie wymagali pomocy medycznej.

źródło: KMP w Skierniewicach