wersja testowa serwisu

Awanse i podziękowania dla skierniewickich policjantów

Awanse i podziękowania dla skierniewickich policjanctów
fot. KMP w Skierniewicach

Z okazji 102 rocznicy powołania Policji Państwowej funkcjonariusze skierniewickiej komendy w dniu 22 lipca obchodzili swoje święto. Święto Policji to czas awansów, nominacji oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji.

22 lipca 2021 r. w ramach tegorocznych obchodów 102 rocznicy powołania Policji Państwowej, w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach odbyły się obchody święta Policji. Około godz. 11.00 dowódca uroczystości awansowany w tym roku podinsp. Marek Zieliński złożył meldunek Komendantowi miejskiemu Policji w Skierniewicach mł. insp. Wojciechowi Dworakowi. Tegoroczne święto obchodzono w ograniczonym składzie osobowym z uwagi na wciąż istniejący reżim sanitarny. W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowało 55 policjantów wszystkich komórek organizacyjnych Komendy w tym: 1 w korpusie starszych oficerów, 5 w korpusie oficerów, 16 w korpusie aspirantów, 26 w korpusie sierżantów i 7 policjantów na stopień starszego posterunkowego.

Po nadaniu awansów komendant miejski mł. Insp. Wojciech Dworak, osobiście podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym skierniewickiej komendy za wzorowo pełnioną służbę, za codzienne zaangażowanie i profesjonalizm. Komendant zwrócił się również z podziękowaniem do Prezydenta Miasta Skierniewice - Krzysztofa Jażdżyka dziękując za wsparcie finansowe oraz do Wicestarosty Skierniewic – Tadeusza Grotkowskiego za pomoc w budowaniu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu skierniewickiego. Po przemówieniu komendanta z gratulacjami wystąpili wymienieni samorządowcy oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Mariusz Wielgosz i Dyrektor Sanepidu w Skierniewicach – Justyna Łukasik.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Monika Hurko-Nesterowicz otrzymała złoty medal „Zasłużony Policjant". Ponadto 3 Policjantów zostało odznaczonych brązowym medalem „Zasłużony Policjant". Obchody święta policji to również premiowanie Policjantów, którzy za rzetelne i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymali nagrody od Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach oraz 6 policjantów zostało nagrodzonych premiami Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Wśród policjantów wyróżnienie nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego oraz wręczeniem odznaki im. podkom. Andrzeja Strujana otrzymali asp. szt. Maciej Budzałek i sierż. Iwona Chwedczuk vel Łukasińska.

źródło: KMP w Skierniewicach