wersja testowa serwisu

Bez zezwolenia zastrzelił jelenia, w domu miał nielegalną broń i amunicję. Mieszkaniec gminy Sławno zatrzymany, grozi mu 8 lat więzienia

polowanie-1
fot. ilustracyjne

Policjanci z Komisariatu w Paradyżu zatrzymali mężczyznę, który z broni myśliwskiej nielegalnie upolował jelenia. W trakcie przeszukania posesji mieszkańca gminy Sławno, mundurowi znaleźli nielegalną broń i amunicję. 40-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci zostali poinformowani o nielegalnie polującym mężczyźnie. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna miał w lesie na terenie Nadleśnictwa Smardzewice w okolicy miejscowości Tomaszówek, zastrzelić, a następnie zabrać nielegalnie upolowanego jelenia.

Jak ustalili mundurowi, 40-latek pomimo tego, że działał w kole łowieckim jako myśliwy, nie zgłosił oficjalnie zamiaru polowania. Strzały w lesie usłyszał inny myśliwy, który zaniepokojony sytuacją powiadomił o zdarzeniu opiekujące się tym terenem koło łowieckie. Okazało się, że według rejestru tego dnia nie powinno odbywać się na terenie lasu w okolicach miejscowości Tomaszówek żadne polowanie.

Funkcjonariusze pojechali do domu wskazanego mężczyzny. W trakcie przeszukiwania posesji, znaleźli truchło jelenia jak też nielegalną broń tzw. „samoróbkę" oraz amunicję.

- W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Wyjaśnił, że o pomoc poprosił go kuzyn, który twierdził, że zastrzelony jeleń niszczy jego uprawy - relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie. - 40-latek postanowił „pomóc" i zastrzelił zwierzę.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz odstrzelenia bez wymaganego zezwolenia zwierzęcia. Mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.