wersja testowa serwisu

Blisko 150 uczniów ze Skierniewic otrzymało stypendia prezydenckie

246816594_535488164455022_1426971879394632308_nmFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

Samorząd Miasta Skierniewiceod lat nieprzerwanie nagradza najzdolniejszych uczniów. Z roku na rok ta liczba rośnie. W 2021 mimo trudności związanych z nauczaniem zdalnym, padł kolejny rekord, a mianem stypendystów mogło pochwalić się 148 prymusów.

20 października w klimatycznym budynku Samorządowej Szkoły Muzycznej odbyła się niezwykle miła uroczystość, przekazania specjalnych nagród prezydenta. Przypomnijmy, aby otrzymać wyróżnienie trzeba było spełnić kilka niełatwych kryteriów. Uczniowie, będący mieszkańcami Skierniewic musieli m. in.: uzyskać wysoką średnią ocen z przedmiotów obowiązkowych i wzorową, bądź bardzo dobrą ocenę z zachowania. Warunkiem koniecznym był również sukces w konkursach i olimpiadach przedmiotowych lub artystycznych (zwycięzca lub finalista) oraz godnie reprezentowanie miasta poza granicami.

148 uczniów spełniło te warunki. Skierniewicka młodzież w minionym roku szkolnym, kolejny raz udowodniła, że mimo trudności związanych z nauczaniem zdalnym, osiągała jedne z najlepszych wyników w nauce w województwie łódzkim, co w pandemicznym roku jest nie lada osiągnięciem. Nie brakowało też zwycięstw w konkursach i olimpiadach ogólnopolskich. Dziś, ten całoroczny wysiłek został w pełni nagrodzony, a nagrody otrzymało 148 uczniów. 55 uczniów reprezentowało szkoły ponadpodstawowe, a 93 szkoły podstawowe. Wszyscy oprócz listu gratulacyjnego, nagrody pieniężnej i pamiątkowego pióra zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a specjalne życzenia złożył odpowiedzialny m. in za oświatę wiceprezydent Jarosław Chęcielewski.

- Rok 2021 nie był łatwy. Wspólna praca, wysiłek nauczycieli, dyrektorów szkół i organów prowadzących, doprowadził nas dziś do tego miejsca. Serdecznie gratuluję, że w pełni koncentracji i sił osiągneliście tak wspaniałe rezultaty, jeśli chodzi o średnie ocen, laury w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, jak i pasje, które na co dzień rozwijacie. Patrzymy na Was z nadzieją, bo to przecież Wy kiedyś zajmiecie nasze miejsce. Gratulacje.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

STYPENDYŚCI [CZ. 1]
STYPENDYŚCI [CZ. 2]
STYPENDYŚCI [CZ. 3]

źródło: UM Skierniewice