Blok porodowy w Skierniewicach kompleksowo zmodernizowany

032
fot. Piotr Wajman

- Rok temu obiecaliśmy, że przekażemy środki na przebudowę bloku porodowego w Skierniewicach i dotrzymaliśmy słowa - mówił dziś marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podczas uroczystego zakończenia przebudowy części Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach.

To była radosna chwila dla pracowników szpitala, jego dyrekcji, ale przede wszystkim mieszkanek Skierniewic i powiatu skierniewickiego. Przebudowa części Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, a konkretnie bloku porodowego z salą cięć cesarskich, dobiegła końca.

- Ponad rok temu spotkaliśmy się tutaj, w skierniewickim szpitalu przy okazji otwarcia zmodernizowanego, dzięki pomocy Fundacji Polsat, Oddziału Dziecięcego. Oglądaliśmy piękne, odnowione, kolorowe sale. To była radosna chwila, obiecałem wtedy, że modernizacja tej placówki będzie kontynuowana. Zadeklarowałem ze strony samorządu województwa 3 mln zł na przeprowadzenie remontu bloku porodowego. Dotrzymaliśmy słowa – mówił dziś marszałek. – Podkreślam, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, nadal zamierzamy wspierać tę placówkę.

Co zmieniło się na bloku porodowym? Jego pomieszczenia zostały dostosowane do obowiązujących przepisów. Po przebudowie znajdują się tam: sala przyjęć z pomieszczeniem przygotowania przedporodowego, 2-stanowiskowa sala porodowa z punktem pielęgniarskim, 1-łóżkowy pokój wzmożonego nadzoru w pierwszych godzinach życia, sala porodów rodzinnych, sala cięć cesarskich z pomieszczeniem przygotowania lekarzy, pomieszczenie noworodków/pomieszczenie resuscytacji, do tego szereg pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i porządkowych niezbędnych do funkcjonowania bloku porodowego.

To nie wszystko. Zarówno cały oddział, jak i blok porodowy z salą cięć cesarskich zostały wyposażone w wysokospecjalistyczny, nowoczesny i kosztowny sprzęt i aparaturę, a tym samym dostosowane do najwyższych standardów medycznych.

Całkowity koszt inwestycji to 3,5 mln zł, a pieniądze te pochodzą z budżetu samorządu województwa łódzkiego.

- Pracowało nad tym wiele osób. Dziękuję za życzliwość, każdą złotówkę i każdy życzliwy gest skierowany w stronę tej placówki, jej pracowników i pacjentów - mówiła Edyta Cieślak, p.o. dyrektor szpitala w Skierniewicach.

W uroczystym otwarciu zmodernizowanej części szpitala uczestniczyli także poseł Grzegorz Wojciechowski, Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat, radni Sejmiku Paweł Sałek (doradca prezydenta RP), Ewa Wendrowska (przewodnicząca Komisji Zdrowia) i Janusz Ciesielski, a także prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Tylko w tym roku z budżetu województwa do szpitali w regionie trafi 70 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na zakup nowego sprzętu i remonty, właśnie takie jak ten w Skierniewicach. To oznacza większy komfort i lepszą diagnostykę dla pacjentów.

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zobacz zdjęcia: