Najważniejsze wideo w esk24

Borys Łyżeń podbił Słomczyn. Młody skierniewiczanin wygrał pierwszą eliminację Kartingowych Mistrzostw Polski

screenshot_20200706-065702_samsung_internet
fot. www.poslkikarting.pl

Borys Łyżeń wygrał pierwszą eliminację Kartingowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w miniony weekend na torze w Słomczynie.

O Borysie pisaliśmy przed dwoma tygodniami (kliknij po więcej informacji), kiedy to odniósł swój pierwszy sukces jako kierowca wyścigowy. Wygrał w Poznaniu zawody z serii Rotax Max Challenge Poland. Już wtedy jego tata zapowiadał, że prawdziwe emocje rozpoczną się w Słomczynie, gdzie odbyła się pierwsza eliminacja Kartingowych Mistrzostw Polski. Borys wytrzymał presję i w swojej kategorii wiekowej okazała się niedościgniony. Jego team KRK Racing świętował potrójnie, bo obok Borysa dwa pozostałe miejsca na podium zajęli jego koledzy z klubu.

Branżowy portal www.polskikarting.pl komentując wynik w kategori Micro Max podkreślił, że zwycięstwo 9 letniego skierniewiczanina to potwierdzenie ogromnego potencjału, który w nim drzemie. A dla nas to zapewnienie, że jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z sukcesu w motosporcie za sprawą Borysa. Następna eliminacja Mistrzostw Polski już pod koniec lipca w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki za kolejny dobry występ.

Dodajmy, skierniewiczanin ściga się w klasie idealnej dla początkujących kierowców czyli Micro Max. Przeznaczona jest dla zawodników, którzy otrzymali licencję sportu kartingowego JUNIOR, mogących startować do końca roku kalendarzowego w którym kończą 11 lat, startujących na kartach zgodnych z regulaminem technicznym tej kategorii. Klasa ta pozwala wdrożyć się do kartingu młodym adeptom.

źródło: UM Skierniewice