Najważniejsze wideo w esk24

Borys Łyżeń wygrał wszystko w tym roku w Polsce. Teraz czas na świat!

borys2mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Do Mistrzostwa Polski, młody skierniewicki kierowca w ostatni weekend, dołożył zwycięstwo w polskiej serii Rotax Max Challenge i zdobył bilet na finał światowy zawodów w Bahrajnie!

Borys dokonał nie lada wyczynu jako debiutant i najmłodszy zawodnik w stawce w kategorii Mini Max, nie tylko zdobył tytuł Mistrza Polski, ale zwyciężył w polskiej serii Rotax Max Challenge. Wyścigowa sobota była jedną z trudniejszych z całego sezonu. Defekt silnika nie pozwalał Borysowi odpowiednio wykorzystać umiejętności i pomimo walki sobota nie przyniosła odprężenia. Pojawiły się za to obawy o końcowy sukces. Na szczęście niezawodny Kamil Jeleń (mechanik i mentor Borysa) zlokalizował usterkę. Pozwoliło to uzyskać właściwe tempo, które już po pierwszym niedzielnym wyścigu zagwarantowało zwycięstwo w całej serii.

Końcowy sukces Borysa w zmaganiach, w tak wymagającej serii był możliwy dzięki zaangażowaniu rodziny oraz całego teamu KRZ Motorsport. Nie można zapomnieć również o sponsorach bez których starty w takich zawodach jest niemożliwy. Ważnym elementem całej układanki jest też Szkoła Podstawowa nr 2, która tak dopasowała kalendarz indywidualnego nauczania Borysa że ten nie tylko z sukcesami statuje ale równocześnie zdobywa niezbędna wiedzę.

W czwartek 28 października Borys w towarzystwie taty Jacka oraz trenera Tomasza Krzemińskiego zjawili się w skierniewickim ratuszu gdzie prezydent Krzysztof Jażdżyk pogratulował sukcesu i wręczył młodemu kierowcy nowy kask w którym reprezentować będzie również nasze miasto podczas zawodów.

Finał światowy serii Rotax Max Challenge odbędzie się w Bahrajnie na początku grudnia. Będzie to dla Borysa okazja do zdobycia ogromnego bagażu doświadczeń przed kolejnym sezonem, który zapowiada się wyjątkowo. Trzymamy kciuki za sukces Borysa!

źródło: UM Skierniewice