Braterski duet z gminy Skierniewice rozliczony za kradzież

249-168599
fot, KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy policjanci ustalili i rozliczyli dwóch braci, którzy dokonali kradzieży. Usłyszeli zarzuty i grozi im 5 lat więzienia.

16 kwietnia 2023 roku 33-letni mieszkaniec gminy Głuchów zawiadomił, że z terenu jego posesji zostały skradzione dwie butle gazowe do wózka widłowego oraz rower. Brak przedmiotów stwierdził dzień wcześniej. Wartość straconych przedmiotów to ponad 1300 złotych. 

33-latek następnego dnia po stwierdzeniu kradzieży był przypadkowym obserwatorem pewnej sytuacji. Zauważył jak kilkaset metrów od jego domu między polami zatrzymał się pojazd. Było w nim dwóch mężczyzn, którzy pakowali do samochodu jakieś przedmioty ukryte w zaroślach. Kiedy odjechali mężczyzna zdał sobie sprawę, że tymi przedmiotami mogły być jego skradzione butle gazowe. Wtedy postanowił powiadomić policję, gdyż wcześniej tego nie uczynił.

Pomimo bardzo szczątkowych informacji dotyczących pojazdu i wyglądu mężczyzn kryminalni bardzo szybko wytypowali sprawców kradzieży. Okazało się, że to bracia w wieku 41 i 42 lat z gminy Skierniewice. 

- 17 kwietnia 2023 roku jeden z nich został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Drugi ze sprawców był intensywnie poszukiwany przez funkcjonariuszy. Kiedy zdał sobie sprawę, że nie jest w stanie dalej ukrywać się przed policjantami sam zgłosił się do komendy. Podejrzany podobnie jak brat usłyszał zarzut kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali również utracone przedmioty. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą 5 lat więzienia. Podejrzani byli już wcześniej notowani - mówi nadkom. Magdalena Studniarek.