wersja testowa serwisu

Brąz Zuzanny Góreckiej na Mistrzostwach Polski

img_20210830_100944mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

Znakomite informacje docierają do nas z Rzeszowa, gdzie Zuzanna Górecka, zawodniczka klubu KS Piątka wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w Szachach Błyskawicznych dziewcząt do lat 10.

Zawody rozegrano w dniach 28-30 sierpnia w Rzeszowie. Do startu zgłosiło się ponad 900 najlepszych młodych szachistów z całego kraju, w tym reprezentujący nasze miasto szachiści "Piątki". Mistrzostwa były rozgrywane w podziale na grupy wiekowe do lat 8, 10, 12, 14, 16 i 18, w oddzielnych kategoriach dla chłopców i dziewcząt.

Najlepiej spisała się Zuzia Górecka, która triumfowała w dziesięciu starciach, raz remisując i notując dwie porażki. Ostatecznie występ przełożył się na 10,5 zdobytych punktów i trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Warto odnotować, że skierniewiczance do złotego medalu zabrakło zaledwie pół punktu. Zuzia była też lepsza w bezpośrednim starciu z mistrzynią polski.

Bardzo dobrze wypadli także pozostali zawodnicy: Grzegorz Sułek był czwarty w grupie chłopców do lat 8 w szachach błyskawicznych. W jego przypadku pół punktu zabrakło do miejsca na podium. Grzesiek był też ósmy w szachach szybkich. Szósta w grupie do lat 10 była w szachach szybkich była zaś Patrycja Kochanowska

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów Bogusława Bodera oraz Justyny Świderskiej.

źródło: UM Skierniewice