Najważniejsze wideo w esk24

Budowa stadionu w Skierniewicach wkracza w końcową fazę

dji_0338klOWfqWibGpC785HlXs
fot. UM Skierniewice

Piłkarskie marzenie skierniewiczan już niedługo się spełni. Budowa stadionu wraz z nowoczesną bazą treningową, jedną z najnowocześniejszych w kraju wchodzi w ostatnią fazę realizacji.

Inwestycja rozpoczęta podczas ubiegłorocznych wakacji wygląda coraz bardziej imponująco, a prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. W ostatnim czasie wykonawca zakończył budowę trybuny systemowej i kolejnych boisk treningowych na tyłach obiektu.

Obecnie przy ul. Pomologicznej wykańczany jest budynek klubowy. Trwają też zabiegi pielęgnacyjne, związane z profesjonalnym przygotowaniem murawy na płycie głównej oraz prace związane z infrastrukturą. Na dniach rozpocznie się też montaż krzesełek na trybunie głównej i dalsza rozbudowa ogrodzeń zewnętrznych. Warto dodać, że cały obiekt został już sprawdzony przez służby pod względem zastosowanych zabezpieczeń i technologii.

Wartość realizowanej inwestycji to ponad 49 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana z funduszu „Polski Ład" (28,5 mln złotych) oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (2,4 mln złotych).

Prace budowlane mają zakończyć się jeszcze w październiku.

źródło: UM Skierniewice

Zobacz zdjęcia: