wersja testowa serwisu

Budżet Obywatelski: Już wiemy, które projekty powalczą o głosy skierniewiczan!

bo_tabliczkamFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Komisja weryfikacyjna zakończyła pracę i poznaliśmy ostateczną liczbę projektów zgłoszonych do Skierniewickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Skierniewiczanie do końca września mieli czas na przesłanie swoich propozycji do kolejnej odsłony budżetu partypacyjnego. Łącznie wpłynęły 34 wnioski. Wszystkie zostały szczegółowo zbadane przez Zespół ds Budżetu Obywatelskiego, w skład którego wchodzą pracownicy merytorycznych wydziałów Urzędu Miasta oraz jednostek kultury i sportu.

- Pozytywnie zaopiniowano aż 29 projektów. 11 z nich znalazło się na liście projektów ogólnomiejskich, zaś kolejne 18 powalczy o głosy w poszczególnych regionach (2 w Rejonie I, 6 w Rejonie II, 8 w Rejonie III, 2 w Rejonie IV). Dwa projekty dotyczyły tego samego pomysłu, czyli budowy parku dla psów nad Zalewem Zadębie - informują przedstawiciele Urzędu Miasta Skierniewice. - Na wniosek komisji i przy aprobacie wnioskodawców projekty zostały połączone w jeden. Zespół negatywnie zaopiniował cztery propozycje. Listy projektów oraz szczegółowe wyjaśnienia dotyczące wniosków zaopiniowanych negatywnie znajdują się w załącznikach poniżej.

Przypominamy, głosowanie rusza 26 października i potrwa do końca miesiąca. Do tego czasu wnioskodawcy mają czas, aby swoje propozycje promować wśród mieszkańców. Szczegółowe informacje jak i gdzie głosować opublikujemy niebawem na naszej stronie.

Pliki do pobrania