wersja testowa serwisu

Chcesz delegować pracowników do pracy za granicą? Skorzystaj ze szkolenia w ZUS

zus2

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu, którego tematem będą: „Zasady ustalania ustawodawstwa właściwego i podstawy wymiaru składek dla pracowników i osób prowadzących działalność gospodarczą poza granicami Polski".

Szkolenie odbędzie się w środę 15 września w godzinach od 10:00 do 11:30. Spotkanie odbędzie się ON-LINE na platformie Webex Meeting.

Zgłoszenia na spotkanie przyjmujemy do 14 września br. do godz. 13:00 pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Przy zapisie prosimy, o wskazanie swoich danych osobowych tkj: imię i nazwisko, adres e-mail.

Prosimy także o wypełnienie i odesłanie na wskazany adres e-mailowy zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jest to warunek niezbędny do wzięcia udziału w szkoleniu. 

Podczas szkolenia omówimy następujące zagadnienia:

  • Wprowadzenie do tematu umów międzynarodowych oraz prawa wspólnotowego.
  • Omówienie aktualnie obowiązujących rozporządzeń w Unii Europejskiej, jakie są stosowane w odniesieniu do obywateli UE oraz obywateli spoza UE w tym UK.
  • Przedstawienie zasady generalnej obowiązującej w UE wraz z wyjątkami.
  • Przybliżenie zasad ustalania podstawy wymiaru składek dla pracowników delegowanych do pracy w UE
  • Przedstawienie aktualnie obowiązujących umów międzynarodowych – omówienie
  • Zasady generalnej w nich zawartej wraz z wyjątkami.

W szkoleniu mogą wziąć udział wszyscy klienci, bez względu na miejsce zamieszkania. Więcej pod linkiem.