Dzielnicowi na spotkaniach profilaktycznych w skierniewickich szkołach

249-162103
fot. KMP w Skierniewicach

Dzielnicowi ze Skierniewic spotkali się z uczniami jednej ze szkół podstawowych oraz uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej. Tematem były cyberzagrożenia, bezpieczeństwo w ruchu drogowym ale przede wszystkie bezpieczne ferie.

Dzielnicowi wizytowali uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. Spotkania odbyły się w dwóch grupach wiekowych dla klas 1-3 oraz 4-8. Policjanci omówili wiele ważnych zagadnień. Szczególnym tematem była kwestia bezpieczeństwa z uwagi na zbliżające się ferie zimowe. Mundurowi zwrócili uwagę uczniów na poprawne zachowania uczestników ruchu drogowego oraz w miejscach publicznych. Uczniowie mogli dowiedzieć się o zagrożeniach jakie na nich mogą czyhać w cyberprzestrzeni oraz świadomego i racjonalnego korzystania z internetu i bezpiecznych zachowań w sieci.

Mundurowi spotkali się również z uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Sprawni Inaczej". Obecni z zainteresowaniem wysłuchali tematów poruszanych przez policjantów. Spotkania profilaktyczne mają na celu edukować uczestników w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa własnego na różnych płaszczyznach.

źródło: KMP w Skierniewicach