wersja testowa serwisu

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Kowiesach z udziałem policji

249-131055
fot. KMP w Skierniewicach

W środę, 2 czerwca 2021 roku funkcjonariuszki Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Skierniewicach, w ramach działań profilaktycznych wzięły udział wraz z dzielnicowym gminy Kowiesy w obchodach Dnia Dziecka organizowanych w Szkole Podstawowej w Kowiesach.

Komenda Miejska Policji w Skierniewicach została zaproszona do udziału w pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, m.in. animacje, turniej sportowy, a także spotkanie z policjantami i strażakami. Uczniowie przedszkola i szkoły podstawowej mogli przez chwilę wczuć się w rolę funkcjonariuszy, obejrzeć sprzęt służbowy i radiowóz. Dzieci miały okazję przekonać się na czym polega służba i chętnie zadawały pytania na temat tajników pracy policjanta.

Chętni mogli sprawdzić, do czego służy i jak wygląda pobieranie odcisków palców. Ponadto najmłodsi poprzez zabawę mieli okazję dowiedzieć się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje". Zorganizowano również konkursy z nagrodami, podczas których dzieci utrwalały wiedzę na temat bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowym.

źródło: KMP w Skierniewicach