Dzień Patrona w Zespole Szkół nr 4 w Skierniewicach

dsc00477mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf
fot. UM Skierniewice

W Zespole Szkół nr 4 na Rawce odbyło się uroczyste obchody Dnia Patrona, którym jest podpułkownik pilot Romuald Suliński.

Podczas spotkania, uczniowie klas mundurowych w asyście zaproszonych gości złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową, upamiętniającą Romualda Sulińskiego i jego wojskowe zasługi. Nie zabrakło też momentów radości i wyróżnień. Kapituła uhonorowała przyjaciół szkoły, przyznając statuetkę "Sulika" w kategorii "Serce dla Szkoły" wiceprezydentowi Jarosławowi Chęcielewskiemu.

Dyrektor szkoły, Darosław Sadowski, przedstawił również uczniów, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów, wśród nich znaleźli się: Kalina Koper, Gabriela Szwed i Krystian Wieczorek. Następnie przyszedł czas na awanse dla uczniów klas mundurowych. Uczniowie klasy wojskowej otrzymali je z rąk Komendanta Wojskowego Centrum Rekrutacji w Skierniewicach - podpułkownika Piotra Mitkowskiego, a uczniowie klasy policyjnej od Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach - Inspektora Wojciecha Dworaka. Zwłaszcza te ostatnie momenty były bardzo emocjonujące. Awans na kolejne stopnie w mundurze to dla uczniów klas mundurowych nie tylko wyróżnienie i dowód uznania dla ich ciężkiej pracy, ale też okazja do dumy i radości.

Warto także wspomnieć o niezwykle ważnym momencie, gdy uczennice klasy 1Lbc, pochodzące z Ukrainy - Polina i Krystyna - odczytały odezwę Prezydenta Ukrainy, co spotkało się z wielkim aplauzem zebranych. To była dla nich szczególna chwila, ale też ważna lekcja patriotyzmu i szacunku dla naszych sąsiadów na wschodzie.

źródło: UM Skierniewice