ZSZ nr 1: Energetyka odnawialna w nowoczesnej pracowni

p8780188klOWfqWibGpC785HlXs
fot. UM Skierniewice

W skierniewickiej Budowlance uczniowie klas technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej mają teraz dostęp do nowoczesnej pracowni, która pozwala na zdobywanie wiedzy z zakresu energetyki odnawialnej na najwyższym poziomie.

Powstała sala lekcyjna, która została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny. Dzięki temu, uczniowie mają możliwość nauczenia się na praktycznych przykładach, a także na symulacjach, które pozwalają na poznanie różnych rozwiązań z zakresu energetyki odnawialnej. To nie tylko zwiększa ich wiedzę, ale również daje im możliwość nabycia praktycznych umiejętności, które są niezbędne na rynku pracy. To ambitne przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki inwestycji wartej blisko 60 tys. złotych. Pieniądze na to przedsięwzięcie pochodziły z dotacji uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkurs "Nasze Ekologiczne Pracownie".

- Tak dynamicznie rozwijająca się branża wymaga nowoczesnych pracowni zapewniających kształcenie na najwyższym poziomie - informuje Waldemar Janus dyrektor ZSZ nr 1.

Inwestycja w nowoczesną pracownię z pewnością przyczyni się do zwiększenia zainteresowania uczniów tematyką związaną z energetyką odnawialną oraz pozwoli na kształcenie wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne i są coraz częściej wykorzystywane jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii. Dzięki temu projektowi, uczniowie będą mieli dostęp do najlepszych narzędzi dydaktycznych, a co za tym idzie, będą w stanie zdobyć solidną wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które przydadzą im się w przyszłej pracy zawodowej.

źródło: UM Skierniewice