wersja testowa serwisu

Gmina Rząśnia będzie miała regularnie i dokładnie badany stan jakości powietrza! Zamontowano drugą "czujkę"

czujnik2
UG Rząśnia

Gmina Rząśnia będzie miała regularnie i dokładnie badany stan jakości powietrza! W czwartek, 13 stycznia na budynku Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej, zgodnie z decyzją Wójta Gminy Rząśnia został zamontowany już drugi czujnik jakości powietrza mający za zadanie m. in. sprawdzać stężenie pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, PM1, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz temperaturę. Gdzie będzie można sprawdzić pomiary? Przeczytaj w artykule!

Odczyty z czujnika prezentowane są na stronie internetowej – interaktywnej mapie, pod adresem: https://airly.orglub poprzez aplikację mobilną Airly, którą każdy z nas może zainstalować w telefonie.

Pomiary będą również non stop dostępne poprzez widgety umieszczone na dole oficjalnej strony internetowej UG Rząśnia (w wersji przedstawiającej podstawowe informacje) oraz pod bezpośredni >>> KLIKNIJ TUTAJ.  

Przypomnijmy, jest to już drugi czujnik zamontowany w gminie Rząśnia, pierwszy od niemal roku działa na Gminnym Ośrodku Zdrowia w Rząśni. 

Obok aktualizowanych na bieżąco danych, użytkownicy mają do dyspozycji wgląd w dane historyczne z poprzedniej doby oraz prognozę jakości powietrza na kolejne 24 godziny. Dokładna prognoza, podawana godzina po godzinie na najbliższe 24 godziny, pozwala na wykorzystanie tych danych na różnorodne sposoby, poczynając od funkcji stricte informacyjnej, a kończąc na edukacji oraz planowaniu zajęć na zewnątrz.

- Mamy nadzieję, że możliwość zapoznawania się z takimi danymi jeszcze bardziej podniesie świadomość ekologiczną mieszkańców naszej gminy i uświadomi nam wszystkim, iż problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy nie tylko wielkich miast, ale również terenów wiejskich oraz to, że to właśnie my mamy wpływ na to jakie negatywne skutki dla zdrowia powoduje zanieczyszczenie powietrza - informują pracownicy UG Rząśnia.

Czujnik został zainstalowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi w ramach promocji Programu „Czyste Powietrze".