wersja testowa serwisu

Groził policjantowi i nawoływał do ataku na niego. 34-latek z "bogatą kartoteką" zatrzymany

Zrzut-ekranu-2020-05-19-o-16.11.32
fot. KMP w Skierniewicach

Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który na jednym z portali groził policjantowi i publicznie nawoływał do popełnienia przestępstwa na jego szkodę. Teraz do swoich wcześniejszych licznych notowań w kartotece kryminalnej podejrzewany doda kolejne. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Biuro do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i Wydziały dw. z Cyberprzestępczością Komend Wojewódzkich Policji/ Komendy Stołecznej Policji codziennie analizują setki wpisów na internetowych forach. Tam gdzie wyczerpują one znamiona przestępstw autorzy muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Efektem jest także złożenie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby grożące, znieważające i nawołujące do popełnienia przestępstw przeciwko policjantom i ich rodzinom.

W poniedziałek, 18 maja do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi z Biura do walki z Cyberprzestępczością KGP wpłynęła dokumentacja wskazująca na 34-letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego, który publicznie w Internecie groził warszawskiemu policjantowi i nawoływał do popełnienia przestępstwa na jego szkodę.

- Łódzcy i skierniewiccy kryminalni zatrzymali go jeszcze tego samego dnia, kilka minut przed godziną 22:00 kiedy wracał do domu. Usłyszał już zarzuty gróźb karalnych, znieważenia funkcjonariusza i publicznego nawoływania do przestępstwa. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Podejrzany z bogatą przeszłością kryminalną aktualnie utrzymuje się z prac dorywczych. W rozmowie z policjantami przyznał się i wyraził skruchę - informują mundurowi w swoim komunikacie.