wersja testowa serwisu

Grupa Amica ramię w ramię z druhami OSP Mokra Lewa

fot2_osp_mokra_lew_20200625-144223_1

Grupa Amica nie pozostaje obojętna na potrzeby innych i 25 czerwca kolejny raz obdarowała potrzebujących z województwa łódzkiego. Tym razem pomoc trafiła do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej, z nękanego ulewami powiatu skierniewickiego. Pralka, o którą poprosili strażacy, zostanie przekazana przez działającą we Wronkach OSP Amica.

Powiat skierniewicki w ostatnim czasie zmagał się z gwałtownymi ulewami niszczącymi mienie mieszkańców regionu. W obliczu tak dramatycznej sytuacji na pomoc poszkodowanym ruszają bohaterscy strażacy z okolicznych jednostek OSP, którzy z poświęceniem i determinacją walczą ze skutkami nawałnic. Kilka dni temu druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej, którzy zawsze są gotowi do niesienia bezinteresownej pomocy innym, zwrócili się ze szczególną prośbą do Grupy Amica.

– Strażacy ochotnicy wykonują ciężką i trudną pracę. Druhowie mają styczność z substancjami szkodliwymi, krwią, brudem. Pracują w bardzo wysokich temperaturach. Ich specjalne ubrania osobiste przeznaczone do działań ratowniczo-gaśniczych wymagają odpowiedniej konserwacji oraz czyszczenia. Strażacy muszą zabierać je do swoich domów po pożarach, wypadkach czy miejscowych zagrożeniach i tam je czyścić. Niestety, przynosząc tam tak zanieczyszczone ubrania, narażają swoje rodziny na niebezpieczeństwo. Pralka zapewniłaby komfort i bezpieczeństwo naszym ratownikom, a to dla nas kwestia priorytetowa – mówił Adam Grotkowski, Naczelnik OSP Mokra Lewa.

Grupa Amica i działająca na terenie zakładu we Wronkach OSP Amica doskonale rozumieją problemy strażaków i bez wahania zdecydowały się pomóc kolegom w potrzebie odpowiadając pozytywnie na ich prośbę. Przekazanie sprzętu nastąpiło w czwartek, 25 czerwca we Wronkach.

– Dewizą wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych jest bezinteresowna pomoc innym. Jako strażacy ochotnicy ramię w ramię z innymi służbami pomagamy ludziom w potrzebie i robimy to z potrzeby serca, dlatego nie przeszliśmy obojętnie obok prośby OSP Mokra Lewa. Sytuacja w powiecie skierniewickim jest naprawdę trudna, więc zależało nam na tym, by wesprzeć walczących ze skutkami nawałnic strażaków – powiedziała Iwona Kaprykowska z Grupy Amica, sekretarz zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej, działającej aktywnie przy fabryce AGD we Wronkach.

Jednostka OSP Mokra Lewa specjalizuje się w ratownictwie wodnym i z odwagą angażuje w akcje ratowniczo-gaśnicze w regionie. Oprócz tego działają w sferze prewencyjno-edukacyjnej (m.in. organizując szkolenia z pierwszej pomocy) i biorą udział w życiu lokalnej społeczności. Podobnie na rzecz swojego lokalnego środowiska (przede wszystkim poza macierzystym zakładem) działają strażacy ochotnicy rekrutowani spośród pracowników fabryki Amica we Wronkach. Tutejsza OSP działa przy zaangażowaniu finansowym firmy i poparciu prezesa Jacka Rutkowskiego.

Grupa Amica kontynuuje wspieranie instytucji potrzebujących pomocy. Pralka, która trafi do rąk strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Lewej, nie jest pierwszą darowizną, którą Amica przekazała województwu łódzkiemu. W marcu, kiedy polska służba zdrowia rozpoczynała walkę z pandemią koronawirusa, firma wsparła Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi wraz z jej dwunastoma podstacjami. Do ratowników trafiły chłodziarki, pralki, suszarki, czajniki, ekspresy do kawy i spieniacze do mleka. Pomoc została skierowana także do szpitali w Bełchatowie i Tomaszowie Mazowieckim.

Zobacz zdjęcia: