Gwiazdorski koncert Fundacji Polsat i świetne atrakcje w dinoparku. Niebawem miejski dzień dziecka w Skierniewicach

dzien_dziecka_2024_wydarzeniemFyZwmKjZlOE6tCTiHt_20240524-064025_1
fot. UM Skierniewice

Gwiazdorski koncert telewizji Polsat oraz animacje i zabawy w ogromnym dinoparku! W Skierniewicach 1 czerwca po raz kolejny odbędzie się wyjątkowy miejski dzień dziecka. Na scenie wystąpi m.in. Julia Żugaj, Blanka oraz Sara James.

Atrakcje tegorocznego dnia dziecka w Skierniewicach już po raz drugi będą efektem współpracy Miasta Skierniewice z Fundacją Polsat. Po gwiazdorskim koncercie w 2022 roku, fundacja związana z ogólnopolską stacją telewizyjną, powraca do miasta z gwiazdorskim koncertem "Jesteśmy dla dzieci". Tym razem scena stanie w parku i będzie towarzyszyła atrakcjom przygotowanym przez ratusz. Podczas koncertu usłyszymy i zobaczymy Stefano Terazzino, Sarę James, Blankę oraz Julię Żugaj! Całość wydarzenia poprowadzi niezastąpiony Krzysztof Ibisz. W strefie Fundacji Polsat będzie można skorzystać z wielu atrakcji i animacji dla najmłodszych, które przygotuje tancerz Tomasz Baranowski.

Współpraca z Fundacją Polsat przekłada się na cudowne pomocowe akcje, adresowane chociażby do małych pacjentów skierniewickiego szpitala czy podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Tym razem Fundacja wraca do nas, uzupełniając ofertę miejskiego dnia dziecka. Jestem przekonany, że gwiazdorska scena idealnie uzupełni wyjątkowe plenerowe atrakcje, o które dbamy w Skierniewicach od lat. Serdecznie zapraszam do parku! Nigdzie drodzy Państwo nie spędzicie czasu tak atrakcyjnie jak w Skierniewicach - podkreśla Prezydent Miasta Krzysztof Jażdżyk.


Muzyczne atrakcje będą w tym roku towarzyszyły dinoparkowi. Parkiem Miejskim w Skierniewicach zawładną bowiem prehistoryczne stwory. Tematyczna zabawa zostanie rozlokowana na terenie zielonego parku w blisko 30 przygotowanych punktach. Podobnie jak w latach poprzednich, zabawa będzie wiązała się z rodzajem gry terenowej, w trakcie której najmłodsi uczestnicy na specjalnej mapie, będą zbierali pieczątki małych odkrywców przygód. Atrakcje przygotowały miejskie jednostki, spółki miejskie oraz partnerzy tego wyjątkowego wydarzenia.

Niezmiennie łączymy siły i wszyscy angażujemy się w to, by dzień dziecka w Skierniewicach był imprezą niepowtarzalną. Nie wiem czy w naszym regionie jest drugie takie wydarzenie, gdzie tyle osób dokłada swoje zaangażowanie, by stworzyć największą liczbę atrakcji. To bardzo cieszy, bowiem pokazuje, że takie przedsięwzięcia mogą nie tylko przyciągać odbiorców, ale także integrować pomysłodawców, partnerów i organizatorów - dodaje Prezydent Jażdżyk


Miejski dzień dziecka nierozerwalnie związany jest także z akcją "Drzewko Życia". Kontynuowana od lat idea ma za zadanie w symboliczny sposób uczcić narodziny skierniewiczan. Rodzice maluchów, które przyszły na świat w minionym roku kalendarzowym, otrzymają sadzonki roślin oraz symboliczny upominek. W tym roku do skierniewiczan trafi blisko 280 sadzonek ozdobnej jabłoni.

Źródło: UM Skierniewice