wersja testowa serwisu

Jak będą wyglądać uroczystości majowe w Skierniewicach? Poznaliśmy szczegóły

2_maja_30mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Pierwsze dni maja tradycyjnie upłyną nam pod znakiem patriotycznych uroczystości, związanych ze Świętem Flagi i Konstytucji 3 Maja. W tym roku ze względu na pandemię obchody odbędą się w dużo mniejszym gronie.Nie zabraknie jednak wielu ciekawych inicjatyw

Święto Flagi 2 Maja

Świętowanie rozpoczniemy już 2 maja, kiedy to w południe w ogrodzie muzeum zawiśnie najdłuższa w Polsce – 300 metrowa flaga. Biało-czerwono będzie też w przestworzach, a to za sprawą niecodziennych przelotów nad miastem. O święcie przypominać będą również harcerze ze skierniewickiego Hufca, którzy w godzinach 12:00 - 14:00 wyruszą na miejskie ulice z kwiatami i balonami z helem, oczywiście w narodowych barwach. Wieczorem o godz. 20:00 na biało-czerwono podświetlony zostanie budynek Muzeum Historycznego Skierniewic.

230. Rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja

Dzień później tradycyjnie spotkamy się na placu Jana Pawła przy okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Od godz. 11:00 w kościele garnizonowym odprawiona zostanie msza święta w intencji ojczyzny. Następnie delegacje, złożą kwiaty pod pomnikiem Niepodległości. Ostatnim punktem w programie będzie wirtualna premiera zwiedzania wystawy – „Rota Feliksa Nowowiejskiego" oraz „Willi wśród róż" – Salonu Muzycznego F. Nowowiejskiego w Poznaniu, transmitowana na żywo na kanale Muzeum Historycznego na Facebooku.

Prezydent Miasta Skierniewice, Krzysztof Jażdżyk zwraca się z prośbą do wszystkich Mieszkańców Skierniewic o uczczenie tych wydarzeń, poprzez symboliczne wywieszenie flagi narodowej w pobliżu swoich posesji. Spółki miejskie zadbały o to, by na początku maja biało-czerwono było też na skierniewickich ulicach.

Konkurs - „Zrób zdjęcie z biało-czerwoną"

Od 2 do 3 maja zachęcamy wszystkich skierniewiczan do wzięcia udziału w wyjątkowym konkursie – „Zrób zdjęcie z biało-czerwoną" i podzielenia się swoimi kadrami z flagą narodową, która zawiśnie na ogrodzie Muzeum Historycznym Skierniewic. Aby wziąć udział, należy wysłać zdjęcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 3 maja do godziny 23:59, zachęcić znajomych do aktywności pod wysłanym przez Ciebie zdjęciem, które 4 maja ukaże się na fanpage Muzeum Historycznego Skierniewic. Zdjęcia z największą ilością reakcji zgarnie nagrodę. Wyniki poznamy 5 maja o godz. 12:00!

Regulamin i przebieg konkursu w TYM MIEJSCU.

źródło: UM Skierniewice