wersja testowa serwisu

Jak dbam - tak mam po raz drugi w Skierniewicach już 15 października!

jakdbamtakmam031mFyZwmKjZlOE6tCTiHtf

Październik jest miesiącem walki z nowotworem piersi. Z tej okazji w ubiegłym roku w Skierniewicach narodziła się akcja profilaktyczna "Jak dbam tak mam". W tym roku będzie kontynuowana choć z powodu pandemii w trochę odmienionej formule.

W tym roku w ramach akcji "Jak dbam tak mam" skierniewiczanki spotkają się na rynku przed ratuszem w czwartek 15 października o godzinie 17.30. Wszystkie panie które dotrą na centralny punkt miasta, będą mieć okazję zapoznać się z materiałami profilaktycznymi, porozmawiać o tym jak dbać o swoje zdrowie czy wziąć udział w badaniach. Te będą odbywać się w skierniewickim szpitalu. Ich realizacja stała się możliwa dzięki pozyskaniu dodatkowej puli pieniędzy na ich przeprowadzenie. Ich liczba tak jak i w roku ubiegłym jest ograniczona. Udział w nich będzie możliwy za pośrednictwem Radia RSC, które na antenie prowadzić będzie zapisy.

Rak piersi zauważony we wczesnym stadium daje bardzo duże szanse na wyleczenie. To właśnie dlatego tak ważne są akcje profilaktyczne i budowanie świadomości troski o własne zdrowie, szczególnie wśród młodych kobiet.

- Skoro jesteśmy w stanie umówić się na wizytę u kosmetyczki czy fryzjera, tym bardziej możemy umówić się na badanie piersi - podkreślała Anna Michalak ze skierniewickiego szpitala, która na antenie radia RSC zachęcała do udziału w akcji. W rozmowie, która dziś pojawiła się na antenie, obok przedstawiciela skierniewickiego szpitala, gościła również Barbara Widulińskia z Urzędu Miasta oraz reprezentantki stowarzyszenia "Amazonka". Całość poprowadzona przez Paulinę Wodnicką jest do odsłuchania poniżej.

źródło: UM Skierniewice